Ankara Havadis

Mamak’ta düğünlere korona virüs denetimi

MAMAK BELEDİYESİ, MAMAK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİRLİKTE ORTAKLAŞA KORONAVİRÜS SALGININA KARŞI VAKA SAYISININ ARTIŞINI ENGELLEMEK AMACIYLA MAMAK’TA DÜĞÜNLERİ DENETLEDİ. MAMAK ZABITASI VE MAMAK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN DENETİMLERDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK SOSYAL MESAFE, MASKE KULLANIMI, DEZENFEKTAN BULUNDURULMASI, MASA VE SANDALYE MESAFELERİ İNCELENDİ. MAMAK’TA 1 TEMMUZ İTİBARİYLE 56 DÜĞÜNÜN DENETLENDİĞİ VE KURALLARA AYKIRI BİR DURUMUN OLMADIĞI ÖĞRENİLDİ. KURALLARA UYMAYANLARA İSE CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK.

Mamak’ta düğünlere korona virüs denetimi
95 views
30 Temmuz 2020 - 10:40

Mamak Belediyesi, Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa korona virüs salgınına karşı vaka sayısının artışını engellemek amacıyla düğünleri denetledi.

Mamak Zabıtası ve Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde korona virüs tedbirleri göz önünde bulundurularak sosyal mesafe, maske kullanımı, dezenfektan bulundurulması, masa ve sandalye mesafeleri incelendi. Mamak’ta 1 Temmuz itibariyle 56 düğünün denetlendiği ve kurallara aykırı bir durumun olmadığı öğrenildi. Kurallara uymayanlara ise cezai işlem uygulanacak.

Düğün salonlarını ve sokak düğünlerini titizlikle denetlediklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Korona virüs önlemleri kapsamında ilçe genelinde İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte yürütmüş olduğumuz çalışmalar titizlikle devam ediyor. Bilindiği üzere mevsim gereği Mamak’ta bugünlerde sıklıkla düğünler yapılmakta. Düğün salonu işletmecilerinden ricamız almış olduğumuz kararların dışına çıkmamalarıdır. Düğüne katılanların ateşini ölçüp, sosyal mesafe kuralına uymalarını istemeleri ve işletmelerinin dezenfekte edilmesini sürekli olarak sağlamalarıdır, özelikle halay çektirmemeleridir. Denetimlerimiz ve tedbirlerimiz salgın bitinceye kadar devam edecektir” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.