Ankara Havadis

Mamak’ta İzcilik Kulübü kuruldu

GEÇTİĞİMİZ AY, TÜRKİYE İZCİLİK FEDERASYONU İLE MAMAK’TA İZCİLİK OKULU AÇILMASINA İLİŞKİN İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATAN MAMAK BELEDİYESİ, İZCİLİK OKULU KURDU. İZCİLİĞİN TANITILMASINI VE YAYGINLAŞTIRILMASINI SAĞLAMAK AMACI İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA BİR AY BOYUNCA EĞİTİMLERİNE PANDEMİ NEDENİYLE ONLİNE OLARAK DEVAM EDEN 45 İZCİ GÖNÜLLÜSÜ, MAMAK ÜREĞİL MİLLET BAHÇESİ’NDE OBA VE OYMAKLARINI DA KURDU. YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENME KURALLARI ÇERÇEVESİNDE ÜREĞİL MİLLET BAHÇESİ’NDE 1 HAFTALIK KAMP KURAN İZCİ GÖNÜLLÜLERİ 3 AYLIK EĞİTİMLERİNİN ARDINDAN LİDER OLACAK.

Mamak’ta İzcilik Kulübü kuruldu
103 views
19 Kasım 2020 - 11:10

Geçtiğimiz ay Türkiye İzcilik Federasyonu ile Mamak’ta İzcilik Okulu açılmasına ilişkin iş birliğine imza atan Mamak Belediyesi, İzcilik Kulübü kurdu.

İzciliğin tanıtılmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlamak amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında bir ay boyunca eğitimlerine pandemi nedeniyle online olarak devam eden 45 izci gönüllüsü, Mamak Üreğil Millet Bahçesi’nde oba ve oymaklarını da kurdu. Yaparak ve yaşayarak öğrenme kuralları çerçevesinde Üreğil Millet Bahçesi’nde 1 haftalık kamp kuran izci gönüllüleri 3 aylık eğitimlerinin ardından lider olacak.

İzcilik Kulübü’nün kurulumunun her aşamasında yer alan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Üreğil Millet Bahçesi’nde izci gönüllülerini yalnız bırakmadı. İzcilik Kulübü ile gençlere doğayı, sporu, yaşamın güzelliğini sevdirdiklerini kaydeden Başkan Köse, izciliğin aynı zamanda çevre bilincini de aşılayacağının altını çizdi. Kulübün hayırlı olmasını dileyen Köse, “Gençlerimize kamp imkanı sunacağız. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa Mamak genelinde izciliğe merak sarmış gençlerimizi kurslarımızda yetiştireceğiz. İzcilik faaliyeti gençlerimizin zihinsel, fiziksel, ruhsal, sosyal, duygusal karakter gelişimine katkı sağlamaktadır” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.