Ankara Havadis

Mamak’ta Mevlana anıldı

BUGÜNE KADAR BİRÇOK ANADOLU İRFANLARININ MİMARLARINI GÖNÜL COĞRAFYASI PROGRAMINDA ELE ALAN MAMAK BELEDİYESİ’NİN BU AYKİ KONUSU ÖĞRETİLERİ İLE TÜM DÜNYADAN İLGİ GÖREN DÜŞÜNCE ADAMI, MUTASAVVIF MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ OLDU.

Mamak’ta Mevlana anıldı
197 views
26 Şubat 2022 - 12:10

Mamak Belediyesi’nin düzenlediği programla Mevlana Celaleddin-i Rumi anıldı.

Mamak Belediyesi’nin düzenlediği “Gönül Şehrimizi İmar Edenler” programında Mevlana Celaleddin-i Rumi anıldı. Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu eşliğinde gerçekleşen, Prof. Dr. Yaşar Aydemir’in moderatörlüğünü üstlendiği, eşsiz konuların konuşulduğu programa Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, öğretim üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlana’nın ilahi aşka adadığı 66 yıllık ömrü süresince insana ve hayata dair kapsayıcı eserler bıraktığını kaydeden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, “Onun gibi bu toprakları mayalamış Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Hoca Ahmet Yesevi’nin, Yunus Emre’nin bize asırlar öncesinden öğrettiği sözleri yüreğimizde hissederek hayatımıza geçirmeliyiz” dedi.

“Engin insan sevgisi ve hoş görüsü ile Mevlana sığınılacak bir liman, güvenilecek bir dosttur” diyen Düğmeci, “Zamanın ruhu sadece dilden ibaret, gönüle inmeyen kelimeleri tekrarlamaktan, sosyal medya mesajları vermekten ibaret. O mesajların gönüllere inmesi temennisiyle güzel Mamaklı vatandaşlarımız için durmadan aşk ile çalışıyoruz. Gönül Şehrimizi İmar Edenler program serisinde toplumu birbirine kenetleyen, temsil ettikleri değerlerle günümüze ışık tutan isimleri Mamaklılarla buluşturmaya devam edeceğiz ” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.