Ankara Havadis

Mamak’tan hastalara aile şefkati

MAMAK BELEDİYESİ, EVDE SAĞLIK VE EVDE BAKIM HİZMETLERİYLE ÇALINMADIK KAPI BIRAKMAYIP, BAKIMA VE İLGİYE MUHTAÇ HER VATANDAŞA HİZMET GÖTÜRÜYOR. MAMAK BELEDİYESİ’NİN BU KAPSAMDA HAYATA GEÇİRDİĞİ HİZMETLER VATANDAŞLAR TARAFINDAN HEM TAKDİR EDİLİYOR, HEM DE GÖZ DOLDURUYOR.

Mamak’tan hastalara aile şefkati
55 views
12 Ocak 2021 - 13:10

Mamak Belediyesi, evde sağlık ve evde bakım hizmetleriyle çalınmadık kapı bırakmayıp, bakıma ve ilgiye muhtaç her vatandaşa hizmet götürüyor. Mamak Belediyesi’nin bu kapsamda hayata geçirdiği hizmetler vatandaşlar tarafından hem takdir ediliyor, hem de göz dolduruyor.

Sosyal belediyeciliğin gereği olarak zor ve sıkıntılı zamanlarda vatandaşlara katkı vermeye çalıştıklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Önceliğimiz Mamaklıların sağlığı ve mutluluğu. Her yaraya merhem, her derde deva olmak için hemşehrilerimizin ayağına sağlığı götürüyoruz. Bu işi yüreğimizi ortaya koyarak yapıyoruz” dedi.

Doktor ayağınızda

Mamak Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan Evde Sağlık ve Evde Bakım Hizmeti, yatağa bağımlı, kimsesiz, engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hem tedavilerini hem de bakımlarını gerçekleştirerek umut oluyor. Sağlık hizmetini vatandaşın ayağına götüren belediye, korona virüs mücadelesinde de, evde sağlık ekipleri ile evde bakım ekiplerini Mamaklılar için seferber etti. Pandemi sürecinden itibaren 2 bin 187 aileye sağlık, yaklaşık 500 yaşlı ve kimsesiz vatandaşa evde bakım hizmeti veren belediye, hasta ve yaşlılara şifa dilerken aynı zamanda moral veriyor. Ekipler, serum, sonda takılması, diyabetik ayak bakımı, yatak yarasına pansuman, enjeksiyon, şeker ve tansiyon takibi gibi konularda hizmet veriyor. Her geçen gün sağlık hizmeti ağını genişleten Mamak Belediyesi, hasta, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara korona virüs salgını nedeniyle bilgilendirmede bulunarak, evden çıkmamaları konusunda da uyarıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.