Ankara Havadis

Milli Eğitim Bakanlığından yurt dışında yaşayan çocuklara 23 Nisan hediyesi

YURT DIŞINDA YAŞAYAN ÇOCUKLARIN TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ÖĞRENEBİLMELERİ İÇİN HAZIRLANAN 14 HİKAYE KİTABI, EBA DİJİTAL KÜTÜPHANESİ’NDE YERİNİ ALDI. KİTAPLARIN YURT DIŞINDA YAŞAYAN ÇOCUKLARA BİR 23 NİSAN ARMAĞANI OLDUĞUNU BELİRTEN MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK, TÜM ÇOCUKLARI EBA DİJİTAL KÜTÜPHANESİ’NDE KEYİFLİ BİR YOLCULUĞA DAVET ETTİ.

Milli Eğitim Bakanlığından yurt dışında yaşayan çocuklara 23 Nisan hediyesi
21 views
23 Nisan 2021 - 16:10

Yurt dışında yaşayan çocukların Türkçe’yi ve Türk kültürünü öğrenebilmeleri için hazırlanan 14 hikaye kitabı, EBA Dijital Kütüphanesi’nde yerini aldı. Kitapların yurt dışında yaşayan çocuklara bir 23 Nisan armağanı olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm çocukları EBA Dijital Kütüphanesi’nde keyifli bir yolculuğa davet etti.

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, yurt dışında yaşayan ve iki dil konuşarak büyüyen çocukların ana dillerini geliştirmesi için 14 sesli hikaye kitabından oluşan bir set yayımladı. Yurt dışındaki çocukların aldığı Türkçe ve Türk kültürü dersi öğretim materyallerine uyumlu olarak 8 seviyede hazırlanan kitaplar, https://www.eba.gov.tr/dil-ogrenimi/turkce/hikaye-kitaplari adresinde paylaşıldı. Kitapların yurt dışında yaşayan çocuklara bir 23 Nisan armağanı olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yurt dışında okuyan sevgili çocuklarım, bizim sevgi bağımızda fiziksel mesafelerin hiç önemi yok. Sizleri, her satırında ülkemize yapacağınız güzel bir yolculuğun beklediği hikâye kitaplarımızla buluşmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sesli hikaye kitaplarıyla çocuklara doğru Türkçe ile okuma alışkanlığı kazandırmak ve onların olası okuma zorluklarının üstesinden gelebilmelerine yardımcı olabilmek hedeflendi. Kültür öğelerine de yer verilen hikaye kitaplarında gelenek-görenekler, tarihi unsurlar, dini ve milli bayramlara ilişkin bilgiler de yer alıyor. Gazi Üniversitesinden Doç. Dr. Nazife Burcu Takıl’ın yazdığı hikayeleri Gökben Çalışkan seslendirdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.