Ankara Havadis

Öğrenciler, hayal güçleri yardımıyla sağlık çalışanlarına teşekkür edecek

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİNDE ‘SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VEFA’ KONULU ‘MEKTUP, RESİM VE KISA FİLM YARIŞMALARI’ DÜZENLENECEK.

Öğrenciler, hayal güçleri yardımıyla sağlık çalışanlarına teşekkür edecek
49 views
11 Kasım 2020 - 16:10

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü iş birliğinde ‘Sağlık Çalışanlarına Vefa’ konulu ‘Mektup, Resim ve Kısa Film Yarışmaları’ düzenlenecek.

Fedakârca çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına duyulan minnettarlığın ifade edilmesi ve onların motivasyonunun artırılması amacıyla düzenlenecek yarışmalar, ilkokul öğrencileri arası mektup, ortaokul öğrencileri arası resim ve lise öğrencileri arası kısa film yarışmaları olarak kategorize edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve Bilim Kurulu üyelerinin seçici kurulunda bulunacağı yarışmada Covid-19 ile mücadele döneminde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının gösterdiği üstün performansın özellikle vurgulandığı çalışmalar, kendi kategorisinde ödüllendirilecek.

Yarışmada birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrencilere fotoğraf makinesi, üçüncü olan öğrencilere ise bisiklet hediye edilecek. Seçici kurul özel ödülünün ise akılla saat olduğu öğrenildi.

25 Aralık 2020’de “ogm.meb.gov.tr” adresinden sonuçları açıklanacak yarışmalara başvurular bugün itibarıyla başlamış olup, son başvuru tarihi 27 Kasım olarak belirlendi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.