Ankara Havadis

Öğretmenler, hem telafide hem de kan bağışında “ben de varım” dedi

ÖĞRETMENLER, HEM TELAFİDE HEM DE KAN BAĞIŞINDA “BEN DE VARIM” DEDİ

Öğretmenler, hem telafide hem de kan bağışında “ben de varım” dedi
15 views
04 Ağustos 2021 - 11:11

“Telafide Ben de Varım” programı yüzlerce etkinlikle sürüyor. Programda bilimsel, kültürel, sportif eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk kampanyaları da yer alıyor. Toplumsal dayanışmaya dikkat çekmek için yürütülen etkinlikler kapsamında öğretmenler, Ankara’daki Kızılay Orta Anadolu Kan Merkezini ziyaret ederek kan verdi.

“Telafide Ben de Varım” programının sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında yürütülen faaliyetlere katılan öğretmenler, Ankara’da Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezini ziyaret etti. Kızılay’ın ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak üzere 2005 yılında başlattığı “Güvenli Kan Temini Programı” hakkında bilgi alan 20 öğretmen, kan bağışında bulundu. Kan bağışı yapan meslektaşları ile bir araya gelerek duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Kan bağışı, hem kan verenin hem de toplumun sağlığı için önemli. Verilen kan, hayat kurtarmaya vesile oluyor. Özellikle kan temininde düşüş yaşanan yaz aylarında bir insanın hayatına dokunmanın mutluluğunu yaşamak isteyen herkesi kan bağışına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bağışçılardan Ramazan Yüksel, öğretmenler olarak hem okul içinde hem de okul dışında telafide gönüllü olduklarını dile getirerek kan bağışçısı olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Yüksel, “Tüm alanlarda elimizden gelen her neyse gönüllü olmaya hazırız” dedi. Düzenli kan bağışçısı olduğunu dile getiren Fahrettin Kavilcioğlu bu vesileyle vatandaşlık görevini yaptığını, Tubanur Erol ve İsmail Bölek hem kendi sağlıkları hem de toplum yararı için kan bağışında bulunduklarını ifade etti.

Kan Merkezinde görevli hemşirelerden Nesibe Çifti de kan veren tüm öğretmenlere teşekkür ederek aynı duyarlılığı tüm toplumdan beklediklerini belirtti. Kan bağışı sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da teşekkür için öğretmenler ile bir araya geldi. Bakan Selçuk toplumun desteğe ihtiyaç duyduğu her alanda meslektaşlarının varlığından mutluluk duyduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.