Ankara Havadis

Palandöken: “Meslek liseleri sanayi üretiminin merkezi”

TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA KORONAVİRÜS SALGINI TOPLUMUN HER ALANINDA DEĞİŞİKLİKLERE SEBEP OLDUĞUNU BELİRTEN TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “AKADEMİK BAŞARISI DÜŞÜK ÖĞRENCİLERİN TERCİH ETTİĞİ OKULLAR OLARAK ALGILANAN MESLEK LİSELERİ PANDEMİ SÜRECİNDE ÜSTLENDİKLERİ ROLLE TOPLUMUN EN BÜYÜK İHTİYACINI KARŞILADI. DEZENFEKTAN VE MASKEDE ÜRETİM ÜSTÜ HALİNE GELEN MESLEK LİSELERİ BU DÖNEMDE EN ÇOK TERCİH EDİLEN LİSELER HALİNE GELMESİ MEMNUNİYET VERİCİDİR” DEDİ.

Palandöken: “Meslek liseleri sanayi üretiminin merkezi”
89 views
12 Ağustos 2020 - 12:40

Tüm dünyayı etkisi altına korona virüs salgınının toplumun her alanında değişikliklere sebep olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Akademik başarısı düşük öğrencilerin tercih ettiği okullar olarak algılanan meslek liseleri pandemi sürecinde üstlendikleri rolle toplumun en büyük ihtiyacını karşıladı. Dezenfektan ve maskede üretim üstü haline gelen meslek liseleri bu dönemde en çok tercih edilen liseler haline gelmesi memnuniyet vericidir” dedi.

Meslek okullarının tercih edilme oranlarının bu sene ciddi artmasına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan açıklamanın çok sevindirici olduğunu ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yeni nesil icatlarında merkezi olan meslek okulları robottan bilgisayara elektronikten v.b her alanda ülkenin geleceğinde istihdamın arttırılmasında ve işsizliğin önlenmesinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ile ekonomideki ve sanayisindeki başarı doğru orantılıdır. Bir ülke yüksek katma değeri olan ürünler ile bu ürünleri de yapan işinin ehli insanlar tarafından gelişir. Sanayi üretiminde ise amiral gemi şüphesiz ki meslek liseleri ile çıraklık okullarıdır. Ara eleman ihtiyacının karşılanması, nitelikli eleman yetiştirilmesi için bu teknik okullarda eğitim alan bireyler yetiştirilmesi şarttır. Meslek liselerine olan ilginin böyle artarak sürmesi en büyük dileğimiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.