Ankara Havadis

Palandöken: “Öğretmenlik annelik kadar kutsaldır”

KARANLIKLARI AYDINLIK YAPAN ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ TEBRİK EDEN VE YAZILI BİR MESAJ YAYINLAYAN TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “ÇIRAKLARINA, KALFALARINA ÖĞRETMEN GİBİ MESLEĞİ ÖĞRETEN ESNAF VE SANATKÂR CAMİAMIZ ADINA, BAŞTA BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN VE GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN YETİŞMESİNDE ANNELİK KADAR KUTSAL BİR GÖREVİ İFA EDEN ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM” DEDİ.

Palandöken: “Öğretmenlik annelik kadar kutsaldır”
99 views
23 Kasım 2020 - 10:10

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Çıraklarına, kalfalarına öğretmen gibi mesleği öğreten esnaf ve sanatkâr camiamız adına, başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde annelik kadar kutsal bir görevi ifa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Öğretmenlerin toplumun yetişmesinde ve gelişmesinde kilit nokta olduğunu vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Öğretmenlik, annelik kadar kutsal bir meslektir. Toplumun yetişmesinde ve gelişmesinde kilit nokta, onların özverili şekilde bizi hayata hazırlamasından geçer. Yeteneklerimizi keşfetmemizde, üzerine düşmemizde, mesleklerimizi edinmemizde, sevgi, şefkati bilgi ile harmanlayıp altın tepside bizlere sunmalarında her zaman emek yatar. Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk de, ‘Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir’ diyerek bu önemli görevi ifa eden öğretmenlerimizin değerini ortaya koymuştur. Bu yıl pandemi nedeniyle uzaktan eğitimle öğrencilerine bilgisini, sevgisini aktaran, okulların açılmasıyla bulaşıcı hastalık demeden öğrencilerine kavuşmak için can atan, bazen zor şartlarda doğudan batıya her koşulda özveriyle çalışan 1 milyon öğretmenimizin, çırağına ve kalfasına öğretmen olan esnaf ve sanatkar camiamız adına 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” şeklinde belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.