Ankara Havadis

Pursaklar Belediye Başkanı Çetin’den vatandaşlara korona virüs uyarısı

PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ERTUĞRUL ÇETİN, AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ ZEYNEP YILDIZ VE AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SERVET TÜRKAYIK İLE BİRLİKTE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA PAZAR YERİ, MUHTARLIK, PARK VE ESNAF ZİYARETLERİYLE VATANDAŞLARA SOSYAL MESAFE, MASKE VE HİJYEN KONULARINDA BİLGİ VERDİ.

Pursaklar Belediye Başkanı Çetin’den vatandaşlara korona virüs uyarısı
134 views
21 Eylül 2020 - 12:30

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız ve AK Parti İlçe Başkanı Servet Türkayık ile birlikte korona virüs tedbirleri kapsamında pazar yeri, muhtarlık, park ve esnaf ziyaretleriyle vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen konularında bilgi verdi.

Korana virüs vakalarının görülmeye başladığı ilk günden itibaren ilçe genelinde alınan tedbirler sayesinde süreci başarılı bir şekilde yürüten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, vatandaşları tedbirler konusunda uyarmaya devam ediyor. Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız ve AK Parti İlçe Başkanı Servet Türkayık, pazar yeri, park ve mahallelerdeki esnaf ve vatandaşların toplu olarak bulunduğu caddeleri gezerek korona virüs tedbirlerine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Vatandaşların korona virüse karşı daha dikkatli olmaları gerektiğini belirten AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, “Son günlerde ilimizde artan korana virüse karşı vatandaşlarımızı daha dikkatli olmaya çağırıyorum. Kritik bir süreçten geçiyoruz. Bizler önlemlerimizi almazsak, ortaya konan tüm çabalar boşa gidebilir. Maske, mesafe ve hijyen hayatımızın bir parçası olmalıdır. Herkesi bu önemli üç kuraldan taviz vermemeye davet ediyorum” dedi.

Artan vaka sayılarının önüne geçmek için sokaklarda olmayı sürdürdüklerini belirten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Korona virüs ile ilgili alınması gereken tedbirleri esnafımıza ve vatandaşlarımıza tekrar hatırlattık. Hemşehrilerimizin bundan sonra daha çok duyarlı olmasını kendi sağlığını, ailesinin sağlığını ve toplumun sağlığını düşünerek maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede uymalarını istirham ediyorum. Tedbirler noktasında herhangi bir gevşeklik gösterdiğimiz zaman, bunların sonuçlarını 1-2 hafta sonra net şekilde görüyoruz. Kötü sonuçlarla karşılaşmamak için salgın kuralları ne ise bunlara sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam edelim” ifadelerini kullandı.

Salgının kalabalık ortamları sevdiğini dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Servet Türkayık ise “Düğün, cenaze ve pazar yerleri gibi kalabalık alanlarda çok dikkatli olmalıyız. Aşı bulunana kadar kontrollü yaşam sürmemiz gerekiyor. Maske, mesafe, temizlik kurallarından asla taviz vermemeliyiz. Bu tedbirler tamamen toplum sağlığı için alınmaktadır. Hem kendi sağlığımızı hem de sevdiklerimiz ve diğer vatandaşlarımızın sağlığı için lütfen tedbirlere eksiksiz uyalım” açıklamalarında bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.