Ankara Havadis

Pursaklar Belediyesi evlere canlı eğitim köprüsü kuruyor

PURSAKLAR BELEDİYESİ, İNSANA DEĞER VEREN, İNSANIN YETİŞMESİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYAN, EĞİTİME DESTEK OLAN VE TOPLUMA İYİ YETİŞMİŞ BİREYLERİN KAZANDIRILMASINI ÖNEMSEYEN ÇALIŞMALARIYLA GÖZ DOLDURUYOR.

Pursaklar Belediyesi evlere canlı eğitim köprüsü kuruyor
31 views
18 Aralık 2020 - 15:10

GB desteği, EBA Eğitim Noktaları ve lisezone gibi projelerle geleceğin mimarı olan çocukların ve gençlerin her konuda yanında olan Pursaklar Belediyesi, yeni bir projeye daha imza atıyor.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarına karşı duyarlı davranarak onların her yönden gelişmesine ve daha iyi imkânlara kavuşması için onlara yeni eğitim imkanları sunmaya devam ediyor. Bu bağlamda harekete geçen Pursaklar Belediyesi, yaşanılan pandemi sürecinde çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları için ilçede ikamet eden 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12. sınıf ve mezun öğrencilerin derslerine ve sınav hazırlıklarına destek vermeye hazırlanıyor. Bu proje ile öğrencilerin okul derslerine takviye sağlamak, genel tekrar yaparak konuları pekiştirmelerini sağlamak, bir çeşit kurs niteliğindeki bu çalışmalarla onlara dersleriyle ilgili farklı bakış açısı kazandırmak amaçlanıyor. Her seviyeden öğrenciye hitap eden dersler sırasında öğretmenlere anlık mesajla soru sorulabilecek, canlı dersler daha sonra ‘Kayıtlı Oturumlar’ kısmından video olarak tekrar izlenebilecek. Öğretmenler tarafından hazırlanan ders dokümanları ‘‘Canlı Ders’’ sonrasında sisteme yüklenerek, öğrencilere bu dokümanları indirme olanağı sağlanacak.

Öğrenciler, https://evdeegitim.pursaklar.bel.tr/ adresi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirirken aynı zamanda her türlü haberleşme imkanına sahip olacak. Öğrenciler, kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.