Ankara Havadis

Pursaklar’da yeşil alan artıyor

İLÇE GENELİNDE PARK ALANLARINDAKİ TAMİR, TADİLAT VE YENİLEME GİBİ RUTİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN PURSAKLAR BELEDİYESİ, YENİ BİR PARK ALANI KAZANDIRMAK İÇİN MERKEZ MAHALLESİ DOĞANAY SOKAKTA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Pursaklar’da yeşil alan artıyor
172 views
25 Kasım 2020 - 12:10

İlçe genelinde park alanlarındaki tamir, tadilat ve yenileme gibi rutin çalışmalarını sürdüren Pursaklar Belediyesi, yeni bir park alanı kazandırmak için Merkez Mahallesi Doğanay Sokakta çalışmalarını sürdürüyor.

Pursaklar Belediyesi tarafından, kişi başına düşen yeşil alan mertekaresi her geçen gün artarken Merkez Mahallesi Doğanay Sokakta yeşil alan ve yürüyüş yolu çalışmaları da hızla devam ediyor.

Zemin çalışmaları ve yeşil alan toprak serim çalışmalarıyla başlayan proje tamamlandığında Merkez Mahallesi’nin çehresi yeni bir daha güzellik kazanacak.

Yapımı devam eden parkta, yeşil alan ve yürüyüş yolu çalışmaları devam ederken parkın engebeli alanları ıslah edilerek daha kullanışlı hale getirilip vatandaşların hizmetine sunulacak.

‘‘İlçemize yeni yeşil alanlar kazandırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’

Daha temiz, daha modern ve daha yeşil bir Pursaklar için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; “İlçemize yeni yeşil alanlar kazandırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu alanları önemsiyoruz çünkü hemşehrilerimizin kendi yaşam alanlarına yakın noktalarda ağaçlar yeşerdiğini görmeleri ve gelip burada oturabilme imkanına sahip olacaklar. Hemşehrilerimizin daha güzel vakit geçirmeleri ve günün koşuşturmacası içinde insanların kendilerine zaman ayırabilecekleri, sağlıklı bir yaşam için spor yapabilecekleri mekanlar oluşturmayı hedefliyoruz. Pursaklar halkının yemyeşil bir ilçede doyasıya yaşanmanın keyfini çıkarmalarını istiyoruz. Yeni yeşil alan projelerimiz ilerleyen günlerde de devam edecek” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.