Ankara Havadis

Sağlık Bakanı Koca il müdürlerine bayram talimatları verdi

SAĞLIK BAKANI DR. FAHRETTİN KOCA, KURBAN BAYRAMI’NA YÖNELİK HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRMEK ÜZERE 81 İL SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ. TOPLANTIDA İLLERİN MEVCUT DURUMU, VAKA SAYILARI, ARTIŞ VEYA DÜŞÜŞÜN SEBEPLERİ, TANI VE TEDAVİ KAPASİTELERİ İLE İHTİYAÇLAR DEĞERLENDİRİLDİ. HASTALIĞIN TEDAVİSİNE YÖNELİK GELİŞMELER, İLAÇ KULLANIMI, İZOLASYON ÖNLEMLERİ VE TEDAVİ ALGORİTMALARINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER DE TOPLANTIDA MASAYA YATIRILDI.

Sağlık Bakanı Koca il müdürlerine bayram talimatları verdi
104 views
30 Temmuz 2020 - 14:21

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’na yönelik hazırlıkları değerlendirmek üzere 81 İl Sağlık Müdürü ile video konferans yöntemiyle bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantıda illerin mevcut durumu, vaka sayıları, artış veya düşüşün sebepleri, tanı ve tedavi kapasiteleri ile ihtiyaçlar değerlendirildi. Hastalığın tedavisine yönelik gelişmeler, ilaç kullanımı, izolasyon önlemleri ve tedavi algoritmalarındaki değişiklikler de toplantıda masaya yatırıldı. Bakan Koca, İl Hıfzıssıhha Kurullarının bölgedeki duruma göre kendi tedbirlerini belirleyip uyguladığını hatırlatarak, bayram boyunca bu tedbirlere sıkı şekilde riayet edilmesi gerektiğini vurguladı. Özellikle vaka artışının olduğu illerde kalabalıkların oluşmaması gerektiğini vurgulayan Bakan Koca, salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Bakan Koca, korona virüs hastalarının teşhis ve tedavisi başta olmak üzere bayram boyunca tüm sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi konusunda il müdürlerine talimatlarını iletti. Bakan Koca, bayrama yönelik planlamaların kontrol edilmesini ve ihtiyaçların hızla tamamlanmasını istedi. Toplantı sonunda il müdürleriyle bayramlaşan Bakan Koca, sağlıklı ve huzurlu bir bayram temennisinde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.