Ankara Havadis

Sincan Belediyesi Hz. Mevlana’yı andı

SİNCAN BELEDİYESİ, TÜRK VE İSLAM DÜNYASININ EN BÜYÜK MUTASAVVIFLARINDAN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ’Yİ VEFATININ 747. YIL DÖNÜMÜNDE ANDI. KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ NEDENİYLE ANMA TÖRENİ İNTERNET ÜZERİNDEN İZLEYİCİYLE BULUŞTU. SEMAZENLERİN DUYGU DOLU GÖSTERİSİ PROGRAMA DAMGA VURDU.

Sincan Belediyesi Hz. Mevlana’yı andı
68 views
14 Aralık 2020 - 13:10

Sincan Belediyesi, Türk ve İslam dünyasının en büyük mutasavvıflarından Mevlana Celaleddin Rumi’yi vefatının 747. yıl dönümünde andı. Korona virüs tedbirleri nedeniyle anma töreni internet üzerinden izleyiciyle buluştu.

Öğretileri ile tüm dünyada ilgi uyandıran düşünce adamı ve büyük mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi, vefatının 747. yılında törenlerle anılıyor. Sincan Belediyesi de Mevlana için bir anma programı düzenledi.

Korona virüs tedbirleri nedeniyle tüm kültür ve sanat etkinliklerini dijital ortama taşıyan Sincan Belediyesi, çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekliyor. “ekultur.sincan.bel.tr” internet adresinden yayınlanan eğitici ve öğretici videolar, hem çocuklara hem büyüklere hitap ediyor. Özel günler için de ayrı bir çalışma yürütülüyor.

Hz. Mevlana’nın 747. Vuslat Yıldönümü Anma Etkinliği de internet üzerinden yayınlandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.