Ankara Havadis

Sincan Belediyesinin dijital platformu çeşitli etkinlikler için çocukları bekliyor

KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA YIL SONUNA KADAR OKULLAR KAPATILDI, UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLDİ. SİNCAN BELEDİYESİ BU DÖNEMDE DE ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMIYOR. ÇOCUKLARIN EVLERİNDE GEÇİRDİKLERİ ZAMANI DAHA KALİTELİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMELERİ İÇİN E-KÜLTÜR PLATFORMUNDA BİR DİZİ İÇERİK SUNMAYA DEVAM EDİYOR.

Sincan Belediyesinin dijital platformu çeşitli etkinlikler için çocukları bekliyor
36 views
20 Kasım 2020 - 12:10

Sincan Belediyesi, çocukların evlerinde geçirdikleri zamanı daha kaliteli şekilde değerlendirmeleri için e-kültür platformunda bir dizi içerik sunmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan karar gereği 4 Ocak Pazartesi gününe kadar tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitimle devam edileceği bildirildi. Sincan Belediyesi de eğitimlerine evlerinde devam eden çocukların zamanlarını daha verimli değerlendirmeleri için e- kültür platformunda yayınlanan dijital etkinliklerini zenginleştiriyor. Sincan Belediyesi salgının başladığı ilk günlerde dijital platforma taşıdığı etkinliklerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Hem çocukların hem de büyüklerin yeni şeyler öğrenmesi için birbirinden önemli konu ve konuklar özenle seçilerek dijital platformda yayınlanıyor. Çocuklara uzaktan eğitim, büyüklere ise keyifli zaman geçirme fırsatı sunuluyor.

Vatandaşlar edebiyat sohbetleri, tarih söyleşileri, kişisel gelişim eğitimleri, seminerler, tiyatro ile keyifli vakit geçirebilecek. Öğrenciler bilgisayar eğitim kursları ile kendilerini geliştirme fırsatı bulacak, verimli ders çalışma tekniklerini öğrenebilecek. Ayrıca robotik kodlama eğitimi ile çocukların analitik düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişmesi amaçlanıyor.

Uygulamalı spor dersleri ile evde spor yapabilecek. Resim kursu, ebru sanatı, Yazarlık Atölyesi, kukla yapımı gibi birçok sanatsal etkinlik de yer alıyor. Ve müziğe gönül veren gençler e-konservatuvar sayesinde yeni bir enstrüman çalma ve kendini geliştirme imkanı bulacak. Tüm bu etkinliklere ekultur.sincan.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Çocukların evlerinde geçirdikleri zamanı kaliteli bir şekilde değerlendirmeleri için online etkinliklere devam ettiklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Salgın nedeniyle vakaların artışı yeni tedbirlerin alınmasını zorunlu kıldı. Bu süreçte sağlığın korunması açısından evlerinde izolasyon süreci yaşayan çocuklarımızın keyifli ve verimli bir şekilde zaman geçirmeleri için etkinliklerimize dijital ortamda devam ediyoruz. Tedbirlerimizi alarak üzerimize düşeni yapacağız ve bu süreci hep birlikte atlatacağız. Tüm çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.