Ankara Havadis

Sincan’da laleler baharı müjdeledi

BAHARIN GELMESİYLE BİRLİKTE SİNCAN BELEDİYESİ KOLLARI SIVADI. BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN İLÇENİN DÖRT BİR YANINA RENGARENK LALELER EKİLİRKEN DİĞER TARAFTAN ÇİÇEKLERE ZARAR VEREN YABANİ OTLARIN TEMİZLİĞİ YAPILDI.

Sincan’da laleler baharı müjdeledi
11 views
12 Nisan 2021 - 15:10

Baharın gelmesiyle birlikte Ankara’da Sincan Belediyesi kolları sıvadı. Belediye ekipleri tarafından ilçenin dört bir yanına rengarenk laleler ekilirken diğer taraftan çiçeklere zarar veren yabani otların temizliği yapıldı.

Sincan’ın simgesi olan lalenin kentteki geçmişi 1950’li yıllara dayanıyor. Lalenin Sincan ile tanışması ise göçmenler tarafından getirilerek küçük bahçelerde yetiştirmesiyle gerçekleşiyor. Bir zamanlar Ankara’nın lale üretimleri ve satışlarını yapan Sincan’da yıllar sonra bu güzellik yok olmakla karşı karşıya kaldı ve Sincan Belediyesi’nin bu konuya el atması üzerine ilçede lalelerin varlığı korunup sürdürüldü.

Laleler geçtiğimiz haftalarda belediye ekipleri tarafından Sincan’ın dört bir yanında ekilerek toprakla buluşturuldu. Filizlerini Nisan ayında veren lalelerin bakımı Sincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Nisan ayı başında Belediye ekipleri tarafından bir yandan lalelerin etrafındaki yabani otlar temizlenirken diğer yandan da ilçenin en kalabalık yerlerinden olan Lale Meydanı ve Kent Meydanı’na lale ekimleri yapıldı. Özenle ekilen laleler Sincan’da baharı müjdeledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.