Ankara Havadis

Sinop’ta ulaşımın sağlanamadığı bölgelere helikopterle yardım ulaştırılıyor

TÜRKİYE, SELDEN ETKİLENEN BÖLGELERİN YARALARINI SARMAK İÇİN SEFERBER OLDU. TÜRKİYE DİYANET VAKFI DA SİNOP’TA GÖREVLİ VE GÖNÜLLÜLERİYLE BİRLİKTE MİLLETİN EMANETİ YARDIM MALZEMELERİNİ MAĞDUR AİLELERİN HİZMETİNE SUNUYOR.

Sinop’ta ulaşımın sağlanamadığı bölgelere helikopterle yardım ulaştırılıyor
55 views
13 Ağustos 2021 - 16:10

Türkiye, selden etkilenen bölgelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Türkiye Diyanet Vakfı da Sinop’ta görevli ve gönüllüleriyle birlikte milletin emaneti yardım malzemelerini mağdur ailelerin hizmetine sunuyor.

Türkiye Diyanet Vakfı görevlileri tarafından Sinop Havaalanından helikopterlere yüklenen su başta olmak üzere acil yardım malzemeleri ulaşıma kapalı bölgelerdeki selzedelere taşındı. Sinop Ayancık’ta yoğun yağışların meydana getirdiği sel nedeniyle ulaşıma kapalı köylere helikopterlerle yiyecek ve içecek ulaştırılıyor.

Köprülerin yıkıldığı ve geçitlerin kapandığı köylere karadan ulaşım sağlanamazken Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Salih Güvenlik ve Polis helikopterleriyle yardım gerçekleştiriliyor. Sinop Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şube Başkanı Mustafa Düzgüney, selden zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için seferber olduklarını ifade etti.

İlk günden itibaren bölgede olduklarını belirten Düzgüney, “Son zamanların en etkili sağnağının yaşandığı bölgede yardım çalışmalarımız sürüyor. Özellikle yolları kapalı olan köylerimiz var, buralara karadan ulaşım sağlayamıyoruz. Ayancık’ta ilçenin bir bölümüne ulaşım sağlanmıyor. Bir köprü tamamıyla yıkılırken bir köprü de büyük hasar gördü. Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Salih Güvenlik ve Polis helikopterleriyle yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Mağdur olan vatandaşlarımız müsterih olsun tüm imkanlarımızı seferber ettik” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.