Ankara Havadis

Somali Adalet Bakanı’ndan YTB’ye ziyaret

YURT DIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI’NIN (YTB) SAĞLADIĞI TÜRKİYE BURSLARI İLE ANKARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ’NDEN MEZUN OLAN ABDULKADİR MUHAMMED NUR, GEÇTİĞİMİZ EKİM AYINDA SOMALİ ADALET BAKANI OLARAK ATANDI. BAKANLIĞI SONRASI İLK ZİYARETİNİ DE TÜRKİYE’YE YAPTI.

Somali Adalet Bakanı’ndan YTB’ye ziyaret
89 views
26 Aralık 2020 - 13:10

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) sağladığı Türkiye Bursları ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Abdulkadir Muhammed Nur, geçtiğimiz Ekim ayında Somali Adalet Bakanı olarak atandı. Bakanlığı sonrası ilk ziyaretini de Türkiye’ye yaptı.

Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edilen ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile de bir araya gelen Abdulkadir Muhammed Nur, YTB’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Burs programından dolayı YTB’ye teşekkür eden Abdulkadir Muhammed Nur, “YTB ile gurur duydum. Bugün burada yabancılık çekmiyoruz. Çünkü evimizdeyiz. Mutluyuz. Gerçekten sizin yaptığınız güzel işleri takip ediyorum. Somali’de binlerce öğrenci YTB’den faydalandılar” dedi.

Konuk bakanın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren YTB Başkanı Abdullah Eren şunları kaydetti:

“Yükseköğrenimini Türkiye’de tamamlamış bir mezunumuzun Somali’de Adalet Bakanı olması bizi çok mutlu etti. Dolayısıyla Türkiye’de çok iyi karşılandığınızı tahmin ediyorum. Sizi tekrardan tebrik ederim”.

YTB Başkanı Eren, Bakan Muhammed Nur’un Türkiye Bursları’na başvuru yaparken doldurduğu formu kendisine hediye etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.