Ankara Havadis

Sultanahmet ve Suruç saldırılarının patlayıcılarını temin eden DEAŞ örgüt mensubu Azzo Halaf Süleyman El Aggal yakalandı

2016 YILINDA 10 ALMAN VATANDAŞIN HAYATINI KAYBETTİĞİ SULTANAHMET VE 2015 YILINDA 33 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ SURUÇ SALDIRILARININ PATLAYICILARINI TEMİN EDEN VE TÜRKİYE’YE GETİRİLMESİNİ SAĞLAYAN DEAŞ ÖRGÜT MENSUBU AZZO HALAF SÜLEYMAN EL AGGAL, ŞANLIURFA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ VE MİT BÖLGE DAİRE BAŞKANLIĞI’NIN ORTAK OPERASYONUYLA ŞANLIURFA’DA YAKALANDI.

Sultanahmet ve Suruç saldırılarının patlayıcılarını temin eden DEAŞ örgüt mensubu Azzo Halaf Süleyman El Aggal yakalandı
82 views
12 Ocak 2021 - 15:10

2016 yılında 10 Alman vatandaşın hayatını kaybettiği Sultanahmet ve 2015 yılında 33 kişinin hayatını kaybettiği Suruç saldırılarının patlayıcılarını temin eden ve Türkiye’ye getirilmesini sağlayan DEAŞ örgüt mensubu Azzo Halaf Süleyman El Aggal, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Bölge Daire Başkanlığı’nın ortak operasyonuyla Şanlıurfa’da yakalandı.

DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerinin tespiti ve engellenmesine yönelik olarak Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Bölge Daire Başkanlığının koordineli çalışmaları ile DEAŞ tarafından Türkiye’de gerçekleştirilen Suruç ve Sultanahmet Patlamaları gibi birçok canlı bomba eyleminin planlayıcısı Azzo Halaf Süleyman El Aggal, Salı günü saat 17:30 sularında Şanlıurfa il merkezinde yakalandı.

Yakalanan şahıs ifadesinde, Abu Bera (K) Mahir EL Aggal’ın talimatları ile patlayıcı malzeme hazırladıklarını ve hazırladıkları patlayıcıları eylem amacıyla Türkiye’ye gönderdiklerini, patlayıcıların Türkiye’ye gönderilmesinden yaklaşık 2 ay sonra İstanbul Sultanahmet’te eylem gerçekleştirildiğini, eylemde kullanılan patlayıcıların geçirdikleri patlayıcılar olduğunu belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.