Ankara Havadis

TDV’den Türkiye’yi duygulandıran iki kardeşe ziyaret

VAN’DA ÇÖP KUTUSUNDA GÖRDÜKLERİ TÜRK BAYRAĞINI ALIP, TEL ÖRGÜLERE ASAN YUNUS (14) VE ARGEŞ (13) DUMAN KARDEŞLERİ ZİYARET EDEN TÜRKİYE DİYANET VAKFI GÖREVLİ VE GÖNÜLLÜLERİ ÇOCUKLARA KUR’AN-I KERİM VE ELİFBA HEDİYE ETTİ. ÇOCUKLARIN BAĞIŞÇILAR TARAFINDAN GİYİM VE OKUL KIRTASİYE İHTİYACI KARŞILANIRKEN AİLEYE DE NAKDİ YARDIMDA BULUNULDU.

TDV’den Türkiye’yi duygulandıran iki kardeşe ziyaret
119 views
01 Eylül 2020 - 11:10

Van’da çöp kutusunda gördükleri Türk bayrağını alıp tel örgülere asan Yunus ve Argeş Duman kardeşleri ziyaret eden Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) görevli ve gönüllüleri, çocuklara Kur’an-ı Kerim ve Elifba hediye etti. Çocukların bağışçılar tarafından giyim ve okul kırtasiye ihtiyacı karşılanırken, aileye de nakdi yardımda bulunuldu.

Yunus (14) ve Argeş (13) Duman isimli duyarlı kardeşler, evlerine yakın olan çöp konteynırından kağıt ve pet atıkları toplarken çöp kutusuna atılan Türk bayrağını çıkartıp öptükten sonra tel örgülü alana astı. O anlar çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilip, Twitter’da paylaşıldı. Sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük ilgi gören Duman kardeşlerle ilgili video tüm Türkiye’yi duygulandırırken, Türkiye Diyanet Vakfı görevli ve gönüllülerini harekete geçirdi. Aileyi ziyaret eden Türkiye Diyanet Vakfı ekipleri, Türk bayrağına büyük bir hassasiyet gösteren çocukları ve onları bayrak sevgisiyle yetiştiren anne ve babalarını tebrik etti. Görevliler, çocuklara Kur’an-ı Kerim ve Elifba hediye etti. Çocukların bağışçılar tarafından giyim ve okul kırtasiye ihtiyacı da karşılanırken, aileye ayrıca nakdi yardımda bulunuldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.