Ankara Havadis

TESK Başkanı Palandöken: “Okullar kadar okul çevresi de güvenli olmalı”

TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE EĞİTİM ALMASI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ. PANDEMİ GÖLGESİNDE GEÇECEK OLAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLAMADAN ÖNCE OKULLARDA VE OKUL ÇEVRELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN TÜM ÖNLEMLER ŞİMDİDEN ALINMIŞ OLMALI. KORONA VİRÜS SALGININDAN KORUNMAK İÇİN OKUL ÇEVRELERİNDE ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN SEYYAR SATICILARA KESİNLİKLE GÖZ AÇTIRILMAMALI” DEDİ.

TESK Başkanı Palandöken: “Okullar kadar okul çevresi de güvenli olmalı”
136 views
26 Ağustos 2020 - 12:20

Okulların açılmasına kısa bir zaman kala okul çevrelerinin güvenliği konusunda uyarıda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandemi gölgesinde geçecek olan yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce okullarda ve okul çevrelerinde öğrencilerimizin güvenliği için tüm önlemler şimdiden alınmış olmalı. Korona virüs salgınından korunmak için okul çevrelerinde öğrencilerin sağlığını tehdit eden seyyar satıcılara kesinlikle göz açtırılmamalı” dedi.

Pandemi döneminde öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam edebilmeleri için yalnızca okullarda değil okul çevrelerinde de sıkı önlemler alınması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “21 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlaması için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve yetkililer gerekli tüm tedbirleri hayata geçiriyorlar. Ülke genelinde 20 milyona yakın öğrenci ve 1 milyondan fazla öğretmenin sağlığı için okullarda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulma noktasında taviz verilmeyeceğinden şüphemiz yok. Ancak pandemi döneminde sınıflar, koridorlar, tuvaletler, kantinler ve okul bahçeleri kadar okul çevrelerinin de güvenli olması çok önemli. Çocuklarımızı okullarda tüm tehlikelerden uzak tutarken okulların hemen yanı başındaki alanlar için de tedbirler alınmalı. Özellikle okul çevrelerindeki seyyar satıcılara ve zararlı madde satıcılarına karşı çok dikkatli olunmalı. Öğrencilerin sağlığını tehlikeye atan bu satıcılara göz açtırılmamalı” diye konuştu.

“Geleceğimizin teminatı çocukları korumak hepimizin görevi”

Çocukların da çevreye karşı bilinçlendirilmesinin onları tehlikelerden korumanın en önemli adımı olduğuna işaret eden Palandöken, “Çocukları tehlikelerden korumanın ilk yolu, okula başladıktan itibaren her zaman onları bilinçli yetiştirmektir. Bu görev de en çok okul çevreleri için ailelere, okul içerisinde ise öğretmenlere düşüyor. Bunun için aileler baskı kurmadan çocuklara okul çevrelerinde tanımadıkları insanlardan herhangi bir alışveriş yapmamaları gerektiğini iyi anlatmalı. Uyuşturucu, alkol, sigara gibi küçük yaşta uzak durulması gereken şeyler hakkında çocuklar bilinçlendirilmeli. Çocuklarımız geleceğimizdir. Onları korumak toplumun her kesiminin görevidir” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.