Ankara Havadis

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Önce hizmet sektöründeki esnafımız ve çalışanları aşı olmalı”

TÜRKİYE ESNAF VE SANATKÂRLAR KONFEDERASYONU (TESK) GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, ESNAF VE SANATKÂRIN KORONA VİRÜS AŞILAMASINDA ÖNCELİKLİ OLMASI GEREKTİĞİNİ VURGULULAYARAK, “SOSYAL MESAFE İMKÂNI OLMAYAN, HER GÜN VATANDAŞLA BİREBİR TEMAS ETMEK ZORUNDA OLAN BERBER, KUAFÖR, YİYECEK VE İÇECEK SEKTÖRÜ, TAKSİCİ, DOLMUŞÇU, MANAV, KASAP, BAKKAL GİBİ 2 MİLYON ESNAF VE SANATKÂRIMIZ AŞILAMA SÜRECİNDE ÖNCELİKLİ OLMALI” DEDİ.

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Önce hizmet sektöründeki esnafımız ve çalışanları aşı olmalı”
73 views
13 Ocak 2021 - 17:10

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkârın korona virüs aşılamasında öncelikli olması gerektiğini vurgulayarak, “Sosyal mesafe imkânı olmayan, her gün vatandaşla birebir temas etmek zorunda olan berber, kuaför, yiyecek ve içecek sektörü, taksici, dolmuşçu, manav, kasap, bakkal gibi 2 milyon esnaf ve sanatkârımız aşılama sürecinde öncelikli olmalı” dedi.

Esnafın sosyal mesafeye her ne kadar dikkat etse de işi gereği her gün vatandaş ile birlikte olduğunu hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2 milyonun üzerinde esnafımız her gün işi gereği yüzlerce insanla birebir temas halinde ya da aynı ortam içerisinde. Pandemi tedbirlerinin gereği maske mesafe hijyen noktalarında esnafımız sürecin en başından beri bu düzene birebir uysa da, sosyal mesafe kısmında maalesef öyle bir imkanı yok. Özellikle hizmet sektöründe çalışan lokanta, kafe, oradaki garsonlar ve aşçılar ile birlikte bakkal, manav, kasap, berber, kuaför, dolmuşçu, taksici, halk otobüsçü gibi sektörler başta olmak üzere esnaf ve sanatkarımız aşılamada öncelikli olmalı. Örneğin, berber ve kuaförler de hijyene en üst düzeyde dikkat etse de temas etmeden iş yapmaları mümkün değil. Bu esnaf ve sanatkarımızın evine döndüğünde aileleri, yaşlı büyükleri ve çocuklarının olduğu da göz önünde bulundurulduğunda aşılama öncelikle esnaf ve sanatkarımızdan başlamalı” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.