Ankara Havadis

TİKA Venezuela’daki Hastanede Yanık Ünitesi kurdu

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA) TARAFINDAN VENEZUELA’NIN BAŞKENTİ KARAKAS’TA BULUNAN DR. JESUS YERENA HASTANESİ’NİN YANIK ÜNİTESİ YENİLENEREK TÜRKİYE’DEN TEDARİK EDİLEN MEDİKAL EKİPMAN VE CİHAZLAR BİRLİKTE KULLANIMA HAZIR HALE GETİRİLDİ.

TİKA Venezuela’daki Hastanede Yanık Ünitesi kurdu
112 views
16 Aralık 2020 - 17:10

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Venezuela’nın Başkenti Karakas’ta bulunan Dr. Jesus Yerena Hastanesi’nin yanık ünitesi yenilenerek Türkiye’den tedarik edilen medikal ekipman ve cihazlar birlikte kullanıma hazır hale getirildi.

TİKA yaptığı açıklamada Venezuela Sağlık Bakanlığı yetkililerin talebi üzerine son yıllarda hızlı artan yanık vakalarına yeterli tedavi hizmeti verilememesi sebebiyle Başkent Karakas’ta bulunan en büyük yanık ünitesinin yeterli hizmet verebilmesi için destek verilmesi kararlaştırılmıştı. TİKA tarafından tamiri ve tadilatı ile fiziki altyapısı iyileştirilen yanık ünitesine Türkiye’den temin edilen 2 adet meşher cihazı, 2 adet cilt dermatomu, 6 adet hasta yatağı, EKG cihazı ve çeşitli ekipman ve cihazların kurulumu yapıldığını bildirdi.

Gerçekleştirilen törende Venezuela Sağlık Bakanı TİKA tarafından Venezuela halkı için tadilatı gerçekleştirilen ve ekipman sağlanan Yanık Ünitesi için Venezuela Devleti adına teşekkürlerini ve minnettarlığını ifade etmiş ve gerçekleştirilen bu önemli destek ile Venezuela ve Türkiye arasındaki yakın dostluğunun ve işbirliğinin artarak devam ettiğini belirtmiştir.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.