Ankara Havadis

TİKA’dan Bosna Hersek spor altyapısının güçlendirilmesine destek

BOSNA HERSEK’TE SPORA OLAN İLGİNİN ARTIRILMASI VE ALTYAPININ GÜÇLENDİRİLMESİ KAPSAMINDA FARKLI BRANŞLARDA NİTELİKLİ TESİS VE SAHALAR KAZANDIRMAYA DEVAM EDEN TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA), DONJİ VAKUF BELEDİYESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE PROFESYONEL TENİS KORTU İNŞA ETTİ

TİKA’dan Bosna Hersek spor altyapısının güçlendirilmesine destek
106 views
28 Aralık 2020 - 1:10

Bosna Hersek’te spora olan ilginin artırılması ve altyapının güçlendirilmesi kapsamında farklı branşlarda nitelikli tesis ve sahalar kazandırmaya devam eden Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Donji Vakuf Belediyesi sınırları içerisinde profesyonel tenis kortu inşa etti.

Bosna Hersek Federasyonu Entitesi sınırları içerisinde yer alan ve 14.000 kişinin yaşadığı Orta Bosna Kantonuna bağlı Donji Vakuf Belediyesi sınırları içerisinde 18 adet spor kulübü bulunuyor. Son zamanlarda belediye sınırları içerisinde tenis sporuna olan ilginin artması sebebiyle proje yürüten TİKA; Donji Vakuf Belediyesi bünyesinde ilk olan ve her türlü teknik donanıma sahip profesyonel açık hava tenis kortu inşa etti.

Tenis kortunun açılışında konuşan Donji Vakuf Belediye Başkanı Huso Susiç, gerçekleştirilen proje ile spor altyapısının çeşitlendirilmesine ve gelişmesine imkân tanıyan TİKA’ya ve desteklerini esirgemeyen Türkiye Devletine bölgede yaşayan tüm vatandaşlar adına teşekkür etti.

Pandemi döneminde açık havada bölge halkının tedbirlere uymak suretiyle spor yapmasına imkân tanıyan tenis kortu her yaş grubundan vatandaşın ilgisini çekti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.