Ankara Havadis

TİKA’dan Cezayirli Kadınlara Destek

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA)’DAN CEZAYİR’DE KIRSALDA YAŞAYAN KADINLARA ÇEŞİTLİ BİTKİLERDEN YAĞ ELDE EDİLEBİLMESİ AMACIYLA MAKİNE DESTEĞİ YAPILDI.

TİKA’dan Cezayirli Kadınlara Destek
88 views
10 Kasım 2020 - 14:10

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığından (TİKA) Cezayir’de kırsalda yaşayan kadınlara çeşitli bitkilerden yağ elde edilebilmesi amacıyla makine desteği yapıldı.

Cezayir’in Tipaza şehrinde kadınlar arasında dayanışmayı artırmak ve kırsalda yaşayan kadınların ekonomik durumlarını iyileştirmek amacıyla çalışmalar yürüten “Dayanışma ve Sosyal Sorunlarla Mücadele Ulusal Derneğine” TİKA tarafından, 12 farklı bitkiden yağ elde edilebilen, bir pres makinesi hibe edildi.

Dernek Başkanı Nouria Meklati, bitkisel yağların Cezayir’de önemli bir gelir kaynağı olduğunu, kırsalda yaşayan kadınların geleneksel yöntemlerle çıkardıkları yağları fuarlarda ve pazarlarda satışa sunarak gelir elde ettiklerini belirtti.

TİKA’nın sağlamış olduğu makine desteği için teşekkür eden Meklati, bu makine sayesinde daha kolay ve daha büyük miktarlarda bitkisel yağ elde edilebileceğini, elde edilen ürünlerin fuar ve pazarlarda satılmasının yanı sıra, kozmetik alanında hizmet veren firmalara da pazarlanabileceğini ifade etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.