Ankara Havadis

TİKA’dan Güney Sudanlı balıkçılara destek

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA), GÜNEY SUDANLI BALIKÇILARIN ÜRETİMİNİ DESTEKLEMEK AMACIYLA GÜNEY SUDAN’IN BAŞKENTİ CUBA’DA 125 BALIKÇIYA MALZEME DESTEĞİNDE BULUNDU.

TİKA’dan Güney Sudanlı balıkçılara destek
70 views
02 Aralık 2020 - 18:10

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudanlı balıkçıların üretimini desteklemek amacıyla Güney Sudan’ın başkenti Cuba’da 125 balıkçıya malzeme desteğinde bulundu.

TİKA, Güney Sudan Balıkçılık Bakanlığı ve Humanitarian Agency işbirliğinde Güney Sudan’ın başkenti Cuba’da 125 balıkçıya bin 250 adet balıkçılık sicimi, 500 kutu kanca ve 250 adet elyaftan yapılmış monofilament olta desteğinde bulunuldu. Malzeme teslim törenine Türkiye’nin Cuba Büyükelçisi Tuğrul Biltekin, Güney Sudan Balıkçılık Bakanlığı Genel Müdürü Jackson Muso, TİKA Cuba Koordinatör Yardımcısı Turgut Gazigil ve STK temsilcileri katıldı. Törende konuşan Büyükelçi Biltekin, Güney Sudan hükümeti tarafından verilen ihtiyaç listesi doğrultusunda TİKA tarafından Güney Sudanlı balıkçılara sağlanan desteğin yanı sıra üretime yönelik projelerin önemine değindi. Biltekin, projenin pandemi sürecinde üretimde sıkıntılar yaşayan Güney Sudanlı balıkçılara önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Güney Sudan Balıkçılık Bakanlığı Genel Müdürü Jackson Muso da TİKA tarafından yapılan yardımın Nil Nehri civarında geçimlerini balıkçılıktan sağlayan aileler için olan önemine değindi. Muso, her zaman yanlarında olan ve destekte bulunan Türkiye’ye teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.