Ankara Havadis

TİKA’dan Karadağ’da tarım ve istihdama destek

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA), BALKAN ÜLKELERİNDE UYGULADIĞI GIDAYA ERİŞİM VE İŞSİZLİĞİN AZALTILMASI KAPSAMINDA YÜRÜTTÜĞÜ TARIMSAL KALKINMA PROGRAMLARININ ALT BİLEŞENİ OLAN “AHUDUDU YETİŞTİRİCİLİĞİ PROJESİ” İLE AİLE İŞLETMELERİNİN EKONOMİLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR.

TİKA’dan Karadağ’da tarım ve istihdama destek
72 views
10 Aralık 2020 - 16:10

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Balkan ülkelerinde uyguladığı gıdaya erişim ve işsizliğin azaltılması kapsamında yürüttüğü Tarımsal Kalkınma Programlarının alt bileşeni olan “Ahududu Yetiştiriciliği Projesi” ile aile işletmelerinin ekonomilerinin iyileştirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

TİKA, Karadağ’da göçün azaltılması, istihdam ve gıdaya erişim gücünün kazandırılmasına yönelik uyguladığı diğer tarımsal üretim projelerinin yanında meyve üretiminin geliştirilmesi kapsamında daha önce desteklediği 320 aileye 10 aile daha ekleyerek, toplamda 330 aile işletmesini tarımsal üretime dahil etti. Sancak bölgesindeki sert doğa koşullarından dolayı tarımsal üretim imkânlarından yeterince faydalanamayan 10 aile işletmesine verilen tarımsal ekipmanlar sayesinde geçimini ahududu üretimi ile sağlayan ailelerin tarımsal üretiminde sürdürülebilirlik ve kalite artırımına yönelik gayretleri desteklendi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.