Ankara Havadis

TİKA’dan Kırgızistan ve Ukraynalı uzmanlara eğitim

ULUSLARARASI POLİS EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROJESİ KAPSAMINDA TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA) VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİNDE KIRGIZİSTAN EMNİYET MENSUPLARINA YÖNELİK OLARAK “SEÇİM GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ” VERİLDİ.

TİKA’dan Kırgızistan ve Ukraynalı uzmanlara eğitim
81 views
22 Eylül 2020 - 18:10

Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde Kırgızistan Emniyet Mensuplarına yönelik olarak “Seçim Güvenliği Eğitimi” verildi.

Kırgızistan emniyet mensubu 14 polise yönelik olarak düzenlenen “Seçim Güvenliği Eğitimi” kapsamında, seçim kavramı ve evrensel seçim ilkeleri, yazılı ve sözlü propaganda, kitle psikolojisi, seçim günü ve sonrası genel emniyet tedbirleri, sandık alanı tedbirleri ve toplumsal olay (açık hava mitingi) yönetimi uygulamalarına ilişkin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.

Kırgızistanlı yetkililer, Kırgızistan’da 4 Ekim’de yapılacak seçimden dolayı bu eğitimin zamanlamasının yerinde olduğu ve Türk emniyet teşkilatının tecrübelerini kendileriyle paylaşmalarından duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Ukraynalı uzmanlara yolsuzlukla mücadele eğitimi

TİKA ve Ukrayna Mali Denetim Akademisi koordinasyonunda Ukrayna’nın ilgili resmi kurumlarına yönelik “Yolsuzlukla Mücadele Eğitimi” uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirildi.

TİKA’nın desteğiyle Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi (TADOC) tarafından Ukrayna Mali Denetim Akademisi koordinasyonunda Ukrayna’nın ilgili resmi kurumlarına yönelik düzenlenen “Yolsuzlukla Mücadele Eğitimi” kapsamında 24 Ukraynalı uzmana yolsuzlukla mücadele modelleri, yolsuzluğun siyasal, ekonomik ve sosyolojik nedenleri ve teorileri, kamu kurumlarında yolsuzluk türleri, edimin iflasına fesat, rüşvet, irtikap ve zimmet ve örnek operasyon dosyalarının incelenmesi gibi birçok konuda eğitim verilerek Türk Polis Teşkilatı’nın tecrübeleri paylaşıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.