Ankara Havadis

TİKA’dan KKTC’li genç bilişimcilere destek

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI (TİKA) TARAFINDAN, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ (KKTC) GENÇ BİLİŞİMCİLER VE İNOVASYON DERNEĞİ’NE, İNOVATİF YAZILIM VE APLİKASYON GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINDA KULLANILABİLECEK DONANIM DESTEĞİNDE BULUNULDU.

TİKA’dan KKTC’li genç bilişimcilere destek
63 views
08 Ocak 2021 - 17:10

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Genç Bilişimciler ve İnovasyon Derneği’ne inovatif yazılım ve aplikasyon geliştirme çalışmalarında kullanılabilecek donanım desteğinde bulunuldu.

Yazılım ve bilişim alanında proje geliştirmek isteyen girişimci gençlerin kurduğu Genç Bilişimciler ve İnovasyon Derneği, KKTC’deki genç bilişimcileri bir araya getirmeyi ve destek olmayı amaçlıyor. Dernek bünyesinde bir araya gelen gençlerin TİKA tarafından sağlanan malzeme ve donanım desteği ile ilk aşamada “akıllı ev sistemleri”, “işletmelere mobil destek”, “gıda siparişi” ve “dijital medya uygulamaları” konularında 4 proje gerçekleştirmeleri planlanıyor.

Genç Bilişimciler ve İnovasyon Derneği Başkanı Alkın Halitoğlu, katkılarından dolayı TİKA’ya teşekkür ederek, dernek bünyesinde oluşturulan merkezin ülkedeki tüm gençlerin kullanımına açık olacağını belirtti. Halitoğlu, “Ülkemizde çok iyi fikirler ve planlar olduğuna inanıyoruz. Çeşitli sebeplerden dolayı hayallerini erteleyen yetenekli gençlerimizin olduğunu biliyoruz. Genç Bilişimciler ve İnovasyon Derneği olarak TİKA’nın da destekleri ile bu gençlerimizin proje ve fikirlerini hayata geçirmeleri sürecinde kendilerine yardımcı olmayı ve ülkemizin bilişim alanında daha iyi noktalara gelmelerine katkı sunmayı umuyoruz’’ dedi.

Yazılım ile ilgili atölyeler ve eğitimlerin de düzenlenmesinin planlandığı dernekte gençlerin bir araya gelerek inovatif yazılımlar ve aplikasyonlar geliştirmesi ve fikirlerini üretime dönüştürerek iş sahibi olmalarının önünün açılması, tüm bu çalışmaların Ar-Ge merkezi modeli ile kurumsallaştırılarak daha üst seviyelere taşınması hedefleniyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.