Ankara Havadis

TİKA’dan Moldova’daki Kinoloji merkezine destek

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA), MOLDOVA CUMHURİYETİ DEVLET GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN KİNOLOJİ MERKEZİ’Nİ YENİLEDİ.

TİKA’dan Moldova’daki Kinoloji merkezine destek
66 views
14 Aralık 2020 - 0:10

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moldova Cumhuriyeti Devlet Güvenlik ve Koruma Hizmetleri bünyesinde faaliyet gösteren Kinoloji Merkezi’ni yeniledi.

Moldova Cumhuriyetinde üst düzey devlet görevlilerini ve yabancı temsilcileri korumakla görevli, Devlet Güvenlik ve Koruma Hizmetleri bünyesinde bulunan Kinoloji Merkezi’nde köpekler; koruma, patlayıcı madde ve mekanizmalarının tespiti konularında eğitiliyor.

TİKA tarafından yürütülen proje kapsamında, çevre duvarı ve köpek kafesleri yenilenen merkezin fiziki altyapısı iyileştirilerek, idareciler ve eğitimciler için kapalı mekan oluşturuldu. Yenilen merkez sayesinde, kritik görevler üstlenen eğitimcilere ve köpeklere, uluslararası standartlar ve modern koşullara uygun çalışma ortamı sağlandı.

Merkezin açılış törenine, Moldova Cumhuriyeti Devlet Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Başkanı Iaroslav Martin, T.C Kişinev Büyükelçisi Gürol Sökmensüer ve TİKA Kişinev Koordinatörü Selda Özdenoğlu katıldı.

Törende, merkezde eğitim alan köpeklerin koruma ve patlayıcı madde bulma eğitimleri uygulamalı olarak gösterildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.