Ankara Havadis

TİKA’dan Şili’deki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine Covid-19 yardımı

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA) BAŞKENT SANTİAGO’DAKİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU’NDA EĞİTİM GÖREN 323 ÖĞRENCİ VE AİLELERİNE COVİD-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA GIDA VE HİJYEN MALZEMELERİNDEN OLUŞAN YARDIM PAKETLERİ DAĞITTI.

TİKA’dan Şili’deki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine Covid-19 yardımı
176 views
25 Eylül 2020 - 17:20

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) başkent Santiago’daki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 323 öğrenci ve ailelerine Covid-19 ile mücadele kapsamında gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıttı.

Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu 1963 yılından bu yana başkent Santiago’da Türkiye Cumhuriyeti Santiago Büyükelçiliğinin sorumluluğunda eğitim veriyor. TİKA’nın desteği ve Santiago Büyükelçiliğinin koordinasyonuyla gerçekleşen yardım sonrasında Okul Müdürü Javier Vega söz konusu küresel salgın dolayısıyla Türkiye’nin göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı Büyükelçi Gülcan Akoğuz’a teşekkür etti.

TİKA daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda okulun altyapısını iyileştirmek amacıyla geniş kapsamlı bir tadilat ve donanım projesi gerçekleştirmişti. Okulda ayrıca öğrenciler arasında Türkçe öğrenimini yaygınlaştırmak ve Türk tarihi ve kültürü hakkında farkındalık kazandırmak için Türk Dili ve Tarihi dersleri de veriliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.