Ankara Havadis

TİKA’dan Somali’deki hastaneye laboratuvar malzemesi desteği

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA), SOMALİ’NİN GÜNEY BATI FEDERAL BÖLGESİNDE, BAŞKENT MOGADİŞU’YA 450 KM MESAFEDEKİ WAJİD HASTANESİNE LABORATUVAR MALZEMESİ DESTEĞİNDE BULUNULDU.

TİKA’dan Somali’deki hastaneye laboratuvar malzemesi desteği
67 views
22 Aralık 2020 - 12:10

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Somali’nin Güney Batı Federal Bölgesinde, Başkent Mogadişu’ya 450 km mesafedeki Wajid Hastanesine Laboratuvar malzemesi desteğinde bulunuldu.

Somali’nin en yoksul şehirlerinden birisi olan Wajid şehrinde ve etrafındaki köylerde 60 bin kişi yaşıyor. Şehirde sağlık hizmeti veren tek hastane olan Wajid Hastanesinde, Somali’de yaklaşık 30 yıldır devlet düzeninin kurulamaması nedeniyle herhangi bir yenileme yapılamıyor.

TİKA’nın sağladığı Laboratuvar malzemesi desteği kapsamında hastaneye; CBS Makinesi, Biyokimya Cihazı, Elize Cihazı, Mikser, Mikroskop, Rulman ve Santifrüz cihazları desteğinde bulunuldu.

Proje kapsamında temin edilen laboratuvar malzemeleri sayesinde, terör örgütünün kısıtlama ve kuşatmasında yaşayan insanların başka şehirlere gitmeden, sağlık problemlerinin teşhis edilip tanı konulmasına imkan sağlandı.

TİKA’nın Hastanelerine sağladığı destekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Wajid Bölgesi Hastane Yöneticisi Fadumo Abdullahi Shiekh, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Halkına teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.