Ankara Havadis

TİKA’nın Pakistan’da kadınlara yönelik uyguladığı Mikrobahçecik Projesi tamamlandı

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI (TİKA) TARAFINDAN, PAKİSTAN’DAKİ KADINLARIN EVDE KENDİ SEBZELERİNİ YETİŞTİREBİLMESİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA BAŞLATILAN MİKROBAHÇECİK PROJESİ, EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN 200 KADINA, GEREKLİ ÜRETİMİ YAPABİLMELERİ İÇİN VERİLEN MALZEME DESTEĞİ İLE TAMAMLANDI.

TİKA’nın Pakistan’da kadınlara yönelik uyguladığı Mikrobahçecik Projesi tamamlandı
60 views
17 Aralık 2020 - 18:10

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, Pakistan’daki kadınların evde kendi sebzelerini yetiştirebilmesini sağlamak amacıyla başlatılan Mikrobahçecik projesi, eğitimlerini tamamlayan 200 kadına, gerekli üretimi yapabilmeleri için verilen malzeme desteği ile tamamlandı.

Projenin son aşamasında eğitimlerini tamamlayan kadınlara malzemeler, Başkent İslamabad’da yapılan törenle teslim edildi.

Törene, Ravalpindi Kalkınma Otoritesi Başkanı Tarık Mahmut Murtaza, TİKA İslamabad Koordinatörü Gökhan Umut, Behbud Vakfı Başkanı Abida Malik ile projeden faydalanan kadınlar katıldı.

Törende konuşan Ravalpindi Kalkınma Otoritesi Başkanı Tarık Mahmut Murtaza, TİKA tarafından haziran ayında başlatılan Mikrobahçecik projesinin çok ilgi gördüğünü ve önemli bir başarı hikayesi olduğunu belirtti. Proje kapsamında düzenlenen eğitimlerin de projeye yönelik farkındalığı artırdığını belirten Murtaza, projenin diğer belediyeler ve kamu kurumlarınca da ilgi gördüğünü ifade etti.

Kadınların güçlendirilmesi amacıyla yürütülen proje sayesinde, kadınlara kendi evlerinde, balkonlarında ve bahçelerinde organik sebze yetiştirebilecekleri ortam sağlanırken, ev ekonomilerine de katkıda bulunmaları amaçlanıyor. Model olarak ortaya konulan projenin, sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla da aralıklı olarak denetlenmesi planlanıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.