Ankara Havadis

TŞOF Başkanı Apaydın: ““Dövizde devam eden düşüşün akaryakıt, lastik, zincir, motor yağı ürün ve hizmet fiyatlarına yansımasını bekliyoruz”

ŞOFÖR ESNAFININ DÖVİZDEKİ DÜŞÜŞLE BİRLİKTE ÖZELLİKLE AKARYAKIT GİBİ KONULARDA İNDİRİM BEKLENTİSİNİN OLDUĞUNU VURGULAYAN TÜRKİYE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER FEDERASYONU (TŞOF) BAŞKANI FEVZİ APAYDIN, “DÖVİZDE DEVAM EDEN DÜŞÜŞÜN AKARYAKIT, LASTİK, ZİNCİR, MOTOR YAĞI ÜRÜN VE HİZMET FİYATLARINA YANSIMASINI BEKLİYORUZ. ŞOFÖR ESNAFIMIZ BUGÜNE KADAR YAPILAN HER ZAMDA KENDİ CEBİNDEN KARŞILAYARAK VATANDAŞA YANSITMADI. ŞİMDİ DÖVİZ DÜŞÜŞÜ DE ŞOFÖR ESNAFIMIZA YANSITILMALI” DEDİ.

TŞOF Başkanı Apaydın: ““Dövizde devam eden düşüşün akaryakıt, lastik, zincir, motor yağı ürün ve hizmet fiyatlarına yansımasını bekliyoruz”
83 views
25 Aralık 2021 - 10:10

Şoför esnafının dövizdeki düşüşle birlikte özellikle akaryakıt gibi konularda indirim beklentisinin olduğunu vurgulayan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Dövizde devam eden düşüşün akaryakıt, lastik, zincir, motor yağı ürün ve hizmet fiyatlarına yansımasını bekliyoruz. Şoför esnafımız bugüne kadar yapılan her zamda kendi cebinden karşılayarak vatandaşa yansıtmadı. Şimdi döviz düşüşü de şoför esnafımıza yansıtılmalı” dedi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, artan fiyatlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ulaşım ücretlerine zam yapılmazken akaryakıt gibi temel giderlerde zamlar yapıldığını hatırlatan Başkan Apaydın şunları dedi:

“Pandeminin başından bu yana ve halen, şoför esnafımız ekonomik olarak zor günlerden geçiyor. Örneğin taşımalı eğitim sözleşmeleri her yıl Haziran’da yapılıyor ve akaryakıt fiyatları o günden bu güne yüzde 60 arttı. Bu artışla birlikte artan maliyetler servisçi esnafımızı çok zorladı. Aynı şekilde dolmuşçu, halk otobüsçü, taksici esnafımız da en önemli gider kalemi olan akaryakıta karşı zorlanırken, bu durum vatandaşa hiç yansıtılmadı. Yalnızca akaryakıt değil zorunlu olan kış lastiği fiyatları, bu lastiğin değişim ücretleri, zincir, motor yağı, araç bakım onarım ücretleri gibi her hizmet ve ürünün fiyatı arttı. Dövizde yaşanan düşüşün şoför esnafımız için de öncelikle akaryakıt ve diğer hizmetler için yansıtılması en büyük beklentimiz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.