Ankara Havadis

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan: “Mesnetsiz şikayetlerle öğretmenlerimiz huzursuz edilemez”

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANI TALİP GEYLAN, “ÖĞRETMENLERİN EMEKLERİNİ HİÇE SAYAN BU TÜR YAKLAŞIMLAR, MESLEĞİN İTİBARINI DAHA DA GERİYE GÖTÜRMEKTEDİR. MESNETSİZ ŞİKÂYETLERLE ÖĞRETMENLERİN İFADESİNİ ALMAK; ONLARI HUZURSUZ ETMEK VE MOTİVASYONLARINI BOZMAKTAN BAŞKA BİR AMACA HİZMET ETMEMEKTEDİR” DEDİ.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan: “Mesnetsiz şikayetlerle öğretmenlerimiz huzursuz edilemez”
124 views
14 Ekim 2020 - 23:10

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Öğretmenlerin emeklerini hiçe sayan bu tür yaklaşımlar, mesleğin itibarını daha da geriye götürmektedir. Mesnetsiz şikâyetlerle öğretmenlerin ifadesini almak, onları huzursuz etmek ve motivasyonlarını bozmaktan başka bir amaca hizmet etmemektedir” dedi.

Tarsus’da online ders görevini ifa eden bir matematik öğretmeni hakkında CİMER’e yapılan başvuru neticesinde Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenden savunma istendi. CİMER’e yapılan şikayette, “Ders işleme esnası sırasında bir öğrenci ile ilgilendiği, sadece 10 dakika ders işleyip, ders dışı konuştuğu, canlı derslerde ders işlemeyi bırakıp kızıyla ilgilendiği, ders esnasında gerekli bilgileri aktarmadığı” iddiaları yer aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmenlerin sadece yüz yüze eğitimde değil, uzaktan eğitimde de gece gündüz demeden fedakârca görevlerinin başında olduğunu söyleyerek, “Öğretmenlerin emeklerini hiçe sayan bu tür yaklaşımlar, mesleğin itibarını daha da geriye götürmektedir. Mesnetsiz şikayetlerle öğretmenlerin ifadesini almak, onları huzursuz etmek ve motivasyonlarını bozmaktan başka bir amaca hizmet etmemektedir. Bir zamanlar Alo147 saçmalığı vardı; velileri müşteri, okulları ticarethane, öğretmenleri tezgahtar gören anlayışın eseriydi. Müşteri memnuniyet hattına gelen hastalıklı başvurularla inceleme/soruşturma açılırdı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, göreve geldiğinde ilk iptal ettiği uygulama Alo147 hattının kapatılması oldu. Şimdi de aynı saçmalıkları CİMER üzerinden mi yaşayacağız. Cumhurbaşkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlerimizi tahkir eden bu tür saçmalıklara alet edilmemesi gerekir. Takipçisi olacağız” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.