Ankara Havadis

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan’dan YÖK Başkanı Saraç’a ziyaret

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANI TALİP GEYLAN, 27 TEMMUZ PAZARTESİ GÜNÜ YÖK BAŞKANI PROF. DR. YEKTA SARAÇ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. 2021 YILINDA YAPILACAK MAARİF KONGRESİ’NİN CUMHURİYET’İN 100. YILINA GİDİLİRKEN TÜRKİYE İÇİN İNANCIN NİŞANESİ OLACAĞINI BELİRTEN GEYLAN, “TÜRK EĞİTİM-SEN OLARAK, BU İNANÇ VE KARARLILIKLA YÜRÜTECEĞİMİZ KONGREMİZE ‘ÜLKEMİZE VE EĞİTİMİMİZE DAİR SÖYLEYECEKLERİM VAR’ DİYEN HER KİŞİ VE KURULUŞU DAVET EDİYORUZ” DEDİ.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan’dan YÖK Başkanı Saraç’a ziyaret
131 views
28 Temmuz 2020 - 23:53

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ı makamında ziyaret etti. 2021 yılında yapılacak Maarif Kongresi’nin Cumhuriyet’in 100. Yılına gidilirken Türkiye için inancın nişanesi olacağını belirten Geylan, “Türk Eğitim-Sen olarak, bu inanç ve kararlılıkla yürüteceğimiz kongremize ‘ülkemize ve eğitimimize dair söyleyeceklerim var’ diyen her kişi ve kuruluşu davet ediyoruz” dedi.

Türk Eğitim-Sen’in 13-18 Temmuz 2021 tarihinde düzenleyeceği 2. Maarif Kongresi sürecinde YÖK ve üniversitelerin katkısını talep eden Türk Eğitim – Sen Genel Başkanı Geylan, “2021’de toplanacak Maarif Kongresi, Cumhuriyet’in yüzüncü yılına giderken büyük ve güçlü Türkiye’ye olan inancın nişanesi olacaktır. Türk Eğitim-Sen olarak, bu inanç ve kararlılıkla yürüteceğimiz kongremize ‘ülkemize ve eğitimimize dair söyleyeceklerim var’ diyen her kişi ve kuruluşu davet ediyoruz” diye konuştu.

Genel Başkan Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ı ziyaret ederek 13-18 Temmuz 2021 tarihinde düzenleyeceğimiz 2. Maarif Kongresi sürecinde YÖK ve üniversitelerimizin katkısını talep ettim. Nezaket ve olumlu yaklaşımından ötürü Sayın Saraç’a teşekkür ediyorum. Malum olduğu üzere büyük Atatürk, 15-21 Temmuz 1921’de, yani Kurtuluş Savaşı’nın en yoğun şekilde devam ettiği bir zamanda Maarif Kongresi’ni toplamıştı. Türlü sıkıntı ve yokluklar içerisinde varoluş mücadelesinin verildiği o zor zamanlarda ülkemizin dört bir yanından eğitimciler Ankara’da toplanmışlar ve yeni Devletimizin geleceğinde irfan ordusunun yol haritasını çizmişlerdir. 1921’de toplanan Maarif Kongresi, 1923’te Cumhuriyet’in ilanına yürüyen yolun istikametine ışık olmuştur. Kurtuluş’umuzun mimarı kahraman ordumuzun milli mücadelesi, irfan ordumuzun Kurtuluş’u imarıyla taçlanmıştır. İşte Türk Eğitim-Sen bu ruh ve heyecanla 2. Maarif Kongresi’ni topluyor. 2021’de toplanacak Maarif Kongresi, Cumhuriyet’in yüzüncü yılına giderken büyük ve güçlü Türkiye’ye olan inancın nişanesi olacaktır. Türk Eğitim-Sen olarak, bu inanç ve kararlılıkla yürüteceğimiz kongremize ‘ülkemize ve eğitimimize dair söyleyeceklerim var’ diyen her kişi ve kuruluşu davet ediyoruz.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.