Ankara Havadis

Türk STK’lar Biden’a tepki gösteriyor

TMVB BAŞKANI RAMAZAN BAŞAK’IN İMZASIYLA YAPILAN AÇIKLAMADA, ABD BAŞKAN ADAYINA “HADSİZ” DENİLEREK, TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALAN SÖZLERİN AHMAKLIK OLDUĞU VURGULANDI.

Türk STK’lar Biden’a tepki gösteriyor
62 views
17 Ağustos 2020 - 14:50

Amerikan Başkan Adayı Joe Biden’ın Türkiye’ye yönelik sözlerine hükümet nezdinde verilen cevaplardan sonra sivil toplum kuruluşları da açıklamalarıyla tepkisini ortaya koyuyor.

Türkiye Milletvekilleri Birliği yaptığı açıklamayla Biden’a sert tepki gösterdi. TMVB Başkanı Ramazan Başak’ın imzasıyla yapılan açıklamada, ABD Başkan adayına “hadsiz” denilerek, Türkiye’yi hedef alan sözlerin ahmaklık olduğu vurgulandı. Birlik Başkanı Başak’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Kendi ülkelerinde yapılacak seçimlerde birilerine şirin görünmek için Türkiye’yi hedef almak en hafif tabirle ahmaklıktır. Türkiye’nin iç işlerine karışmak kimsenin haddi değildir. Ülkemize yönelik Joe Biden’ın ağzından çıkan hadsiz ve ahmakça sözler karşısında iktidarıyla muhalefetiyle herkesin en sert tepkiyi göstermesi gerekir. Hiç kimse 83 milyon Türkiye vatandaşlarını tahakküm altına alıp, özgür iradesine gem vuramaz. ABD’nin Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden’in demokrasiyle bağdaşmayan, uluslararası hukuku hiçe sayarak yaptığı bu skandal açıklamaları kınıyoruz. Türkiye hiç kimsenin arka bahçesi değildir. Bunu 15 Temmuz Darbe girişiminde tüm dünyaya kanıtladık. Gerekirse yine aynı cesaret ve aynı ruhla tüm alçak saldırılara karşı göğüs gereriz. Mavi Vatan mücadelemiz sürerken, Libyalı kardeşlerimize haklı mücadelelerinde verdiğimiz destek devam ederken, Suriye’nin istikrarı ve güvenliği için elimizden geleni yaparken bu tür tacizlerin olması bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Haklarımızdan hiçbir taviz vermeden bu süreçleri birlik beraberlik içerisinde yürüteceğiz.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.