Ankara Havadis

Türkçe Birleşik devletlerin her eyaletinde

A.B.D.’NİN BAŞKENTİ WASHİNGTON DC. DE 2016 YILINDA BU YANA FAALİYETLERİNE DEVAM EDEN YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ, TÜRKÇE ÖĞRETİM FAALİYETLERİNİ PANDEMİ SEBEBİYLE İNTERNET ORTAMINA TAŞIDI. PANDEMİ ÖNCESİ SADECE BAŞKENT WASHİNGTON BÖLGESİNDEKİ TÜRKÇE SEVDALILARINA ULAŞABİLEN ENSTİTÜ, UZAKTAN TÜRKÇE ÖĞRETİM MODELİ İLE 40 FARKLI EYALETTEN 300 TÜRKÇE SEVDALISINA AYNI ANDA TÜRKÇE ÖĞRETMEYE BAŞLADI.

Türkçe Birleşik devletlerin her eyaletinde
59 views
08 Ekim 2020 - 15:30

A.B.D.’nin başkenti Washington DC. de 2016 yılında bu yana faaliyetlerine devam eden Yunus Emre Enstitüsü, Türkçe öğretim faaliyetlerini pandemi sebebiyle internet ortamına taşıdı. Pandemi öncesi sadece başkent Washington bölgesindeki Türkçe sevdalılarına ulaşabilen Enstitü, uzaktan Türkçe öğretim modeli ile 40 farklı eyaletten 300 Türkçe sevdalısına aynı anda Türkçe öğretmeye başladı.

COVİD -19 sonrası oluşan yeni öğretim modellerine hızlıca uyum sağlayan Enstitü, genişlettiği ağı ile pek çok eyalet ve Kanada’dan yeni öğrencileri bünyesine kattı. Her yaştan ve çevreden öğrencinin devam ettiği kurslarda, Türkçe’nin yanı sıra Türk kültürü hakkında da öğrencilere bilgiler veriliyor.

Enstitünün kurslarına New York eyaletinden katılan ve Princeton Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyan katılımcı Türkçe öğrenme isteğine ilişkin olarak şunları söyledi;” Okuduğum bölümde uzmanlaşmak, Türkiye ve bölgeye dair daha derin okumalar yapabilmek için Türkçe öğrenmek istiyorum.“

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.