Ankara Havadis

Türkşeker 94 yaşında

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TARAFINDAN MÜHİM HEDEFLER ARASINDA GÖSTERİLEN ÜLKEMİZİN ŞEKER TEMİNİ İÇİN HİZMET VEREN VE CUMHURİYET TARİHİNİN EN KÖKLÜ SANAYİ KURULUŞLARI ARASINDA YER ALAN TÜRKŞEKER 94 YAŞINDA.

Türkşeker 94 yaşında
73 views
26 Kasım 2020 - 13:10

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından mühim hedefler arasında gösterilen ülkemizin şeker temini için hizmet veren ve Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşları arasında yer alan Türkşeker 94 yaşında.

Ülkemizde Modern Tarım Türkşeker ile başladı

Türkşeker’den yapılan açıklamaya göre; Türkşeker’in ilk şeker fabrikası olan ve 22 Aralık 1925’de temeli atılan Alpullu Şeker Fabrikası, 26 Kasım 1926’da işletmeye açılarak ilk şekeri üretti. Türkşeker, Alpullu Şeker Fabrikası’nın işletmeye açılmasıyla birlikte ülkemizdeki tarımsal kalkınmaya öncülük etti.

Sözleşmeli Tarım Tarımsal Üretimin Lokomotifi Oluyor!

Makineli tarımı ve modern tarımsal teknikleri ilk uygulayan kurum olan Türkşeker, ülkemizin değişik bölgelerinde kurduğu 33 şeker fabrikası ile tarımsal üretimin lider kuruluşu oldu. Pancar sektöründeki 94 yıllık sözleşmeli tarım tecrübesini bu yıl hububat, gıda ve sera sektörüne aktaran Türkşeker, 2021’de 50 bin çiftçinin 5 milyon 850 bin dekarlık alanda yapacağı 11 milyon 200 bin tonluk üretimle sözleşmeli tarımı, tarımsal üretimin lokomotifi haline getirmeyi hedefliyor.

Tarladan Rafa Felsefesiyle Herkes Kazanıyor!

Türkşeker, sözleşmeli tarım kapsamında tarladan rafa felsefesiyle kurduğu üretim ağı sayesinde ürünü değerinde alarak çiftçiye, fabrikaların atıl kapasitesini kullanarak sanayiciye, kaliteli ürünü daha uygun fiyata market raflarına taşıyarak ise tüketiciye kazandırıyor.

Türkşeker, sözleşmeli tarım ile girdi maliyetlerini düşürecek, finansman yükünü ortadan kaldıracak, ürüne değerinde alım garantisi vererek ve kaliteli ürünleri daha uygun fiyata market raflarına taşıyarak çiftçimize ve tüketiciye kazandırmaya devam edecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.