Ankara Havadis

Türkşeker’den 1 ayda 1 milyon litre etil alkol

15 EYLÜL TARİHİNDE BAŞLAYAN 2020 KAMPANYA DÖNEMİNDE ESKİŞEHİR ALKOL FABRİKASI 12 EKİM 2020 İTİBARİYLE 1 MİLYON LİTRE ETİL ALKOL ÜRETTİ.

Türkşeker’den 1 ayda 1 milyon litre etil alkol
120 views
14 Ekim 2020 - 13:00

Türkşeker, 1 ayda 1 milyon litre etil alkol üretimi ile kamu hastaneleri başta olmak üzere kolonya ve dezenfektan üreticilerine destek vereceklerini açıkladı.

15 Eylül tarihinde başlayan 2020 kampanya döneminde Eskişehir Alkol Fabrikası, 12 Ekim itibarıyla 1 milyon litre etil alkol üretti. Türkşeker’den yapılan açıklamada, “Korona virüsle mücadele sürecinde Türkşeker ailesi olarak 1 ayda 1 milyon litre etil alkol üretimi ile 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da kamu hastanelerimiz başta olmak üzere kolonya ve dezenfektan üreticilerimize 7/24 destek vereceğiz” denildi.

Türkşeker, içinden geçtiğimiz bu zor dönemde etil alkol talebini karşılamak ve sağlık kuruluşları ile dezenfektan üreticilerinin ihtiyaç duydukları etil alkolü üretmek için üst düzey koruyucu önlemler ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyulan üretim modeliyle faaliyetlerini sürdürüyor. Türkşeker yıl sonuna kadar toplam 5 milyon litre etil alkol üretecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.