Ankara Havadis

TUSAŞ uluslararası şirketlere kompozit tedariğini sürdürmeye devam ediyor

TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ (TUSAŞ), GELECEĞİN HAVACILIK SEKTÖRÜNE YÖN VERECEK ÖZGÜN PLATFORMLAR GELİŞTİRİRKEN, DİĞER TARAFTAN DÜNYANIN HAVACILIK EKOSİSTEMİNİN ÖNEMLİ BİR ŞİRKETİ OLARAK ULUSLARARASI PAZARDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN HAVA ARAÇLARI İÇİN KOMPOZİT BİLEŞENLERİ ÜRETMEYİ SÜRDÜRÜYOR. TUSAŞ BUGÜNE KADAR GULFSTREAM İÇİN 500 UÇAĞIN METAL PANEL VE KRİTİK UÇAK BİLEŞENİ, LEONARDO HELİCOPTERS İÇİN İSE TOPLAM 368 ADET HELİKOPTER GÖVDESİ İMAL EDEREK TESLİMATLARINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

TUSAŞ uluslararası şirketlere kompozit tedariğini sürdürmeye devam ediyor
100 views
04 Aralık 2020 - 10:10

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), geleceğin havacılık sektörüne yön verecek özgün platformlar geliştirirken, diğer taraftan dünyanın havacılık ekosisteminin önemli bir şirketi olarak uluslararası pazarda en çok tercih edilen hava araçları için kompozit bileşenleri üretmeyi sürdürüyor. TUSAŞ bugüne kadar Gulfstream için 500 uçağın metal panel ve kritik uçak bileşeni, Leonardo Helicopters için ise toplam 368 adet helikopter gövdesi imal ederek teslimatlarını gerçekleştirdi.

TUSAŞ, Airbus ve Boening’in yanı sıra dünya havacılık sektöründe önemli yeri olan markalar için de sahip olduğu iş gücünü, tecrübe ve kaliteyi harmanlayarak yeni nesil hava araçlarının önemli bileşenlerinin üretimini ve teslimatını üstleniyor. Bu kapsamda TUSAŞ, 2004 yılından bugüne İtalya’nın ünlü helikopter üretici şirketi Leonardo Helicopters için toplamda 368 adet AW139 helikopter gövdesi üretimini gerçekleştirdi. 2016 yılında Gulfstream firması tarafından “Gold Logistics Award” ödülüne de layık görülen TUSAŞ, dünyanın en çok tercih edilen iş jetlerinden Gulfstream G650 uçakları için her bir uçakta 47 metal panel olmak üzere 500 uçak için kritik bileşen teslimini tamamladı.

2020 sonu itibarıyla hizmete almayı planladığı yeni kompozit fabrikası ile geleceğin teknolojisine bugünden yatırım yapan TUSAŞ, yapay zeka elementleri ile donatılmış fabrikada hatasız üretim anlayışı ile tüm yapısal faaliyetlerini yakın gelecekte daha da artırmayı hedefliyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.