Ankara Havadis

Ulaştırma Bakanlığı’ndan tur teknelerine sıkı denetim

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI, COVİD-19 SALGINI SÜRECİNDE HEM ŞANTİYELERİNDE HEM DE TÜM ULAŞIM HİZMETLERİNDE VATANDAŞLARIN CAN SAĞLIĞI İÇİN GÜVENLİĞİ VE KONTROLÜ DE ELDEN BIRAKMAYARAK, DENETİM ÇALIŞMALARINI DA ARTIRDI.

Ulaştırma Bakanlığı’ndan tur teknelerine sıkı denetim
63 views
21 Ağustos 2020 - 10:20

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Covid-19 salgını sürecinde hem şantiyelerinde hem de tüm ulaşım hizmetlerinde vatandaşların can sağlığı için güvenliği ve kontrolü de elden bırakmayarak, denetim çalışmalarını da artırdı. Korona virüs ile mücadele kapsamında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Liman Başkanlıkları tarafından 15-16 Ağustos 2020 tarihlerinde, seyir emniyeti ile deniz can, mal ve çevre güvenliğinin temini amacıyla günübirlik tur teknelerine program dışı denetimler yapıldı.

Söz konusu denetimlerde, teknelerin belge kontrolleri yapılarak yolcu kapasite sınırlamalarına uyup uymadıkları, seyir emniyeti, sosyal mesafe, hijyen kuralları ve ateş ölçümleri konularında kontrolleri yapıldı. Yapılan çalışma ile 319 gemi denetlenirken, mevzuat gereklerine uymadığı tespit edilen 16 gemiye de idari para cezası uygulandı.

Ayrıca denetimlerde, tekne donatanları, kaptanlar ve yolculara Covid-19 salgını ile ilgili bilgilendirme ve uyarılar yapılırken, tur öncesinde tüm tedbirlerin alınmasıyla ilgili kontrollerin yapılması gerektiği de belirtildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın, Bakan Adil Karaismailoğlu’nun direktifleri ile denetimlerine kesintisiz bir şekilde devam edeceği ve ulaşım modlarında salgına karşı tedbirlerin taviz vermeden sürdürüleceği belirtiliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.