Ankara Havadis

Üreten Genç Projesi 13 bin girişimci gence fırsat olacak

MAMAK BELEDİYESİ “ÜRETEN GENÇ” PROJESİ KAPSAMINDA 13 BİN ÖĞRENCİ KENDİ GİRİŞİMLERİNİ KURMA YOLUNDA 8 FARKLI KONUDA ONLİNE EĞİTİM ALACAK.

Üreten Genç Projesi 13 bin girişimci gence fırsat olacak
78 views
21 Ekim 2020 - 17:40

Mamak Belediyesinin “Üreten Genç Projesi” kapsamında 13 bin öğrenci, kendi girişimlerini kurma yolunda 8 farklı konuda online eğitim alacak.

Üreten Genç Projesi için düzenlenen protokol imza törenine Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel katıldı. Köse yaptığı konuşmada, projenin asıl amacının gençlerin bilim ve teknoloji kapmasında çağın bütün donanımlarıyla donanmasını sağlamak olduğunu belirterek, projenin aynı zamanda fikri veya projesi olan ama maddi yetersizlikler yüzünden bunları hayata geçiremeyen gençleri maddi olarak ve mekan konusunda desteklemeyi amaçladığını kaydetti.

“Bir taraftan zamanın donanımlarıyla donatmak, bir taraftan da onlara değer merkezli bir ufuk çizmek açısından projeleri çok önemsiyoruz”

8 haftalık eğitimin ardından gençlerin üretimi nasıl yapacaklarını ve nasıl donanım sahibi olacaklarını anlatan Köse, ”Bugün Üretken Gençlik Derneği ile Milli Eğitim’le gençlerin öncelikle bir aylık başvuru süresi olacak. Onlar içerisinden arkadaşlar bir değerlendirme yapacaklar. Bu başvuruyu geçen öğrenciler 2 ay boyunca -8 hafta- eğitim alacak. Bu çerçevede hem tecrübe paylaşımı olacak hem bir projeksiyon çizmeye başlanacak. Bir taraftan da gençlerimizin üretmesine ortam sağlamış olacağız. Gençlerimiz ürettikçe, üretimi nasıl yapacağını öğrendikçe donanımları artacak” şeklinde konuştu.

Genç Üretken Projesi’nin bilime ve teknolojiye önem verildiğini gösterdiğini belirten Kaymakam Sırmalı ise, “İnanıyorum ki bir ülkenin doğal kaynakları ne kadar çok olursa olsun yetişmiş insan gücü olmadığı takdirde o ülkenin gelişmesinin imkanı yoktur. Bu anlamda insanımızı yetiştirmek, gençleri yetiştirmek, geleceğe hazırlamak bizim önceliğimiz olması gerekmektedir. Bugün baktığımızda gelişmiş ülkelerin en büyük yatırımlarının bilime ve eğitime olduğunu görmekteyiz. Bu kapsamda ilçemizde bu proje ile bilime ve teknolojiye önem verdiğimizi göstermekteyiz” ifadelerini kullandı.

Tören, projeye imzaların atılmasıyla son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.