Ankara Havadis

Yerelde Kadın Buluşmaları’nın 7.’si Nevşehir’de gerçekleştirildi

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, YERELDE KADIN BULUŞMALARI UYUM VE İLETİŞİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI İLE UNICEF İŞ BİRLİĞİNDE; TÜRKİYE’YE UYUM SÜRECİNDEKİ YABANCI KADINLAR İLE EV SAHİBİ TOPLUMDAKİ KADINLARIN ORTAK BİR YAŞAM KÜLTÜRÜ OLUŞTURMALARI AMACIYLA DÜZENLENDİ.

Yerelde Kadın Buluşmaları’nın 7.’si Nevşehir’de gerçekleştirildi
29 views
07 Aralık 2020 - 10:10

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Yerelde Kadın Buluşmaları Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile UNICEF iş birliğinde; Türkiye’ye uyum sürecindeki yabancı kadınlar ile ev sahibi toplumdaki kadınların ortak bir yaşam kültürü oluşturmaları amacıyla etkinlik düzenlendi.

Yerelde Kadın Buluşmaları etkinliğine; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, İl Göç İdaresi Müdürü Akif Doksar’ın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Göç hareketlerinde en çok etkilenenlerin kadınlar ve çocuklar olduğunu vurgulayan Vali Sezer, “Yaşanan göç hareketlerinden hepimizin bildiği üzere en çok etkilenen kadınlar ve çocuklardır. Bugün Nevşehir’de gerçekleştirdiğimiz Yerelde Kadın Buluşmalarının kadınların uyumu açısından önemli bir amaca hizmet etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Tanısan Sen de Seversin” sloganına dikkat çeken Dr. Gökçe Ok, “Analarımız, bacılarımız, ninelerimiz, kadınlarımız, eşlerimiz, çocuklarımız göçün bin bir türlü meşakkatini, sıkıntısını, gözyaşını, acısını çekiyor ama sosyalleşemiyor ve uyumlaşamıyor. Bunları düşünürken bu Yerelde Kadın Buluşmaları fikrini faaliyete koyduk” değerlendirmesini yaptı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.