Ankara Havadis

Yılbaşında eylem hazırlığındaki DEAŞ üyesi teröristler yakalandı

ANKARA’DA EYLEM HAZIRLIĞI İÇERİSİNDE BULUNAN 1’İ MISIR (KADIN) 3’Ü IRAK (ERKEK) UYRUKLU OLMAK ÜZERE 4 DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN ALINAN TALİMATLAR DOĞRULTUSUNDA ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE İSTİHBARAT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ANKARA VE ESKİŞEHİR İLİNDE YAPILAN OPERASYONLAR NETİCESİNDE YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI.

Yılbaşında eylem hazırlığındaki DEAŞ üyesi teröristler yakalandı
42 views
26 Aralık 2020 - 14:10

Ankara’da eylem hazırlığı içerisinde bulunan 1’i Mısır (Kadın) 3’ü Irak (Erkek) uyruklu olmak üzere 4 DEAŞ terör örgütü mensubu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından Ankara ve Eskişehir ilinde yapılan operasyonlar neticesinde yakalanarak gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, şahısların dijital materyallerinde Siber Terör uzmanlarınca yapılan geri getirme neticesinde silinen dokümanlar ve resimler dijital kazıma yapılarak geri getirilmiş, yapılan incelemelerde çok sayıda bomba yapımı ile ilgili doküman, örgütsel resimler ve DEAŞ terör örgütünün eylem çağrısı yaptığı yayınlar olduğu ortaya çıkarılmış ve şahısların İfadelerinden DEAŞ terör örgütü adına Türkiye’de eylem yapmak amacıyla yazışmalar yaptıkları tespit edildi.

Şüpheliler; Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde avukatları huzurunda alınan ifadeleri akabinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişler ve 4 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.