Ankara Havadis

YÖK Başkanı Saraç: “Ülkemizdeki her bir üniversiteye ait ‘2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’nu bugün yayınlandı”

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANI PROF. DR. YEKTA SARAÇ, “YÖK’TE OLUŞTURDUĞUMUZ KOMİSYON MARİFETİYLE HAZIRLANAN, ÜLKEMİZDEKİ HER BİR ÜNİVERSİTEYE AİT ‘2019 YILI ÜNİVERSİTE İZLEME VE DEĞERLENDİRME RAPORU’ NU BUGÜN YAYIMLAYARAK KAMUOYU İLE PAYLAŞTIK” DEDİ.

YÖK Başkanı Saraç: “Ülkemizdeki her bir üniversiteye ait ‘2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’nu bugün yayınlandı”
78 views
04 Ocak 2021 - 14:10

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “YÖK’te oluşturduğumuz komisyon marifetiyle hazırlanan, ülkemizdeki her bir üniversiteye ait ‘2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’nu bugün yayınlayarak kamuoyu ile paylaştık” dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç sosyal medya sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla “2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu”nun yayımlandığını duyurdu. YÖK Başkanı Saraç yaptığı paylaşımda, “Üniversitelerimizin faaliyetlerini ‘şeffaflık ve hesap verebilirlik’ ilkeleri doğrultusunda yürütmesine katkı sunmak ve kanıt temelli değerlendirilmelerinin yapılabilmesini sağlamak amacıyla 2018 yılından beri ‘Üniversite İzleme ve Değerlendirme’ çalışmalarını yürütmekteyiz. Bu kapsamda YÖK’te oluşturduğumuz komisyon marifetiyle hazırlanan ülkemizdeki her bir üniversiteye ait ‘2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’nu bugün yayınlayarak kamuoyu ile paylaştık” ifadelerini kullandı.

“Geçen yıl ile kıyaslandığında bu yıl üniversitelerimizin göstergelerinde gözle görülür bir iyileşmenin olduğu görülüyor”

Yapılan çalışmaların amacının üniversitelerin birbiri ile rekabetini artırmak olduğunu vurgulayan Başkan Saraç, “Bu çalışmalarımızın amacı, üniversiteleri iyi veya kötü olarak ayırmak ya da birini diğeriyle kıyaslamak değil, aksine belirlenen ölçütlere göre üniversitelerin güçlü yönlerini ortaya koymak, gelişime açık yönlerini desteklemek ve kendi kendileriyle yarışmalarını sağlamaktır. Geçen yıl ile kıyaslandığında bu yıl üniversitelerimizin göstergelerinde gözle görülür bir iyileşmenin olduğu görülüyor. Bu iyileşme daimi bir süreç olup devam etmelidir. Bu göstergeleri hedef alarak gelişme kaydeden bütün üniversiteleri tebrik ediyorum” ifadelerini kaydetti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.