Ankara Havadis

YÖK Başkanı Saraç’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü paylaşımı

YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMU BAŞKANI YEKTA SARAÇ, 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ SOSYAL MEDYA HESABINDAN DOLAYISIYLA BİR PAYLAŞIM YAPTI. YÖK BAŞKANI SARAÇ, PAYLAŞIMINDA YÖK ENGELLİ ÖĞRENCİ ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN DÜZENLENEN ANKETİN SONUÇLARINI DA PAYLAŞTI.

YÖK Başkanı Saraç’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü paylaşımı
64 views
03 Aralık 2020 - 15:10

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sosyal medya hesabından dolayısıyla bir paylaşım yaptı. YÖK Başkanı Saraç, paylaşımında YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu tarafından düzenlenen anketin sonuçlarını da paylaştı.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yeni YÖK olarak ’Engelsiz Erişim ve Engelsiz Eğitim’ başlıkları altında engelli bireylerimizin eğitim imkanlarına ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yükseköğretim kurumlarımızı teşvik edici birçok yeni çalışmalara imza attık. Bu kapsamda son olarak küresel salgın sürecinde engelli öğrencilerimize yönelik alınan tedbirleri değerlendirmek üzere YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubumuz tarafından yükseköğretim kurumlarımıza yönelik bir anket düzenlendi. Engelleri aşmada azim ve cesaretleriyle bizlere örnek olan engelli öğrencilerimiz ve ailelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyor, Engelsiz Üniversite Ödüllerimiz kapsamında birçok çalışmaya imza atan üniversitelerimize de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.