Ankara Havadis

Yollar asfaltlandı, köyler kilit taşıyla örüldü

KEÇİÖREN BELEDİYESİ, ÇALSEKİ, SARIBEYLER VE KÖSRELİK KÖYLERİNDE KİLİT TAŞI VE ASFALT SERİM ÇALIŞMASI YÜRÜTEREK BU KÖYLERDE YAŞAYAN VATANDAŞIN YAĞIŞLI HAVALARDA YAŞADIĞI ÇAMUR SORUNUNU ORTADAN KALDIRDI. BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “KÖYLERİMİZE HAVAALANI GİBİ YOLLAR YAPTIK. BURALARDA SEÇMEN SAYISI AZ DİYEREK HİZMETTE KISITLAMAYA GİTMİYOR, AKSİNE KÖYLERİMİZİN CAZİBE MERKEZİ OLMASI İÇİN HER TÜRLÜ HİZMETİ SEFERBER EDİYORUZ” DEDİ.

Yollar asfaltlandı, köyler kilit taşıyla örüldü
77 views
05 Kasım 2020 - 11:10

Keçiören Belediyesi, Çalseki, Sarıbeyler ve Kösrelik köylerinde kilit taşı ve asfalt serim çalışması ile vatandaşın yağışlı havalarda yaşadığı çamur sorununu ortadan kaldırdı. Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Köylerimize havaalanı gibi yollar yaptık. Buralarda seçmen sayısı az diyerek hizmette kısıtlamaya gitmiyor, aksine köylerimizin cazibe merkezi olması için her türlü hizmeti seferber ediyoruz” dedi.

Keçiören’e bağlı köylerin gelişip güzelleşmesi için başlatılan çalışmalar kapsamında köy yollarına sıcak asfalt serilirken, köylerin iç kısmı ise kilit taşlarıyla örüldü. Böylece Çalseki, Sarıbeyler ve Kösrelik köylerinde yapılan çalışmalarla yağışlı havalarda meydana gelen çamur problemi ortadan kaldırıldı. Köy sakinleri tarafından büyük memnuniyetle karşılanan yol ve peyzaj çalışmaları, bu yerleşim alanlarının daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağladı.

Çiftçilere destek devam edecek

Keçiören’e bağlı köylere yatırımların devam ettiğini aktaran Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Türkiye’de örnek olarak gösterilen köylerimize yönelik üstyapı faaliyetlerimizle de asfalt ve kilit taşlarıyla havaalanı gibi yollar yaptık. Çiftçilerimizi üretim konusunda teşvik etmek için fide, tohum ve gübre desteği sağladık. Doğal ürün üretim ve satış merkezi olarak geliştirdiğimiz proje kapsamında köylerimize tandır damı da inşa ediyoruz. Organik gıda üreten çiftçilerimiz hem ev ekonomilerine katkı sunacaklar hem de vatandaşımızın organik gıdaya ulaşmasına kolaylık sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.