Ankara Havadis

YTB dünyanın dört bir yanındaki hukukçuları Strazburg’da buluşturuyor

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI (YTB), YURT DIŞINDA GÖREV YAPAN AVUKAT VE PROFESYONEL HUKUKÇULARI “YTB HUKUKÇULAR BULUŞMASI” PROGRAMIYLA BİR ARAYA GETİRİYOR. DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN BAŞVURULARA AÇIK OLAN PROGRAM FRANSA’NIN STRAZBURG ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

YTB dünyanın dört bir yanındaki hukukçuları Strazburg’da buluşturuyor
37 views
20 Ekim 2021 - 17:10

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında görev yapan avukat ve profesyonel hukukçuları “YTB Hukukçular Buluşması”nda bir araya getiriyor. Dünyanın dört bir yanından başvurulara açık olan program Fransa’nın Strazburg şehrinde gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanından avukat ve profesyonel hukukçuları “YTB Hukukçular Buluşması”nda bir araya getiriyor. Fransa’nın Strazburg şehrinde 19-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek programa yurt dışında hukuk fakültesini tamamlamış ve profesyonel anlamda hukukçu ile avukat olarak görev yapan kişiler başvurabilecek. Programda yurt dışında yaşayan vatandaşların hukuki ihtiyaçlarına dair konular incelenirken, alanında uzman eğitmenler ve deneyimli kamu görevlileri tarafından

çeşitli eğitimler verilecek. Sunumların yanında interaktif oturumlar ve ülkeler özelinde çalıştaylar da yapılacak.

Türk vatandaşı ve Mavi Kart sahibi olanların yararlanabileceği programa başvuracak adayların eğitimini yurt dışında

tamamlamış olmaları gerekiyor. Program ABD, Kanada, Avusturalya, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Lüksemburg ve Norveç’te ikamet eden hukukçuların başvurusuna açık bulunuyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.