Ankara Havadis

YTB’nin desteğiyle Arnavutluk’taki öğrencilere kırtasiye yardımı

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI’NIN (YTB) DESTEĞİYLE ARNAVUTLUK’UN BAŞKENTİ TİRAN’DAKİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ORTAOKULU’NDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMINDA BULUNULDU.

YTB’nin desteğiyle Arnavutluk’taki öğrencilere kırtasiye yardımı
19 views
03 Aralık 2020 - 17:10

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteğiyle Arnavutluk’un başkenti Tiran’daki Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde yükseköğrenimlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak ülkelerine dönen mezunların oluşturduğu Türkiye Mezunları Dernekleri, Türkiye ile dostluk köprüleri inşa ederek kendi ülkelerinin kalkınmalarına yardımcı oluyor. Bunun yanında ihtiyaç sahiplerine de yardım eli uzatan Türkiye Mezunları Dernekleri, ülkelerindeki diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek oluyor. Bu kapsamda Arnavutluk’ta birçok çalışmaya imza atan Arnavutluk Türkiye Mezunları Derneği (TÜMED), YTB’nin desteğiyle başkent Tiran’daki Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere kırtasiye ve çanta yardımında bulundu.

Arnavutluk Türkiye Mezunları Derneği üyeleri, Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Metin Bulut’un katıldığı programla ortaokulda bulunan öğrencilere kırtasiye malzemelerinin ve çantaların dağıtımını gerçekleştirdi. Okul müdürü ve öğretmenlerin de katıldığı programda öğrencilere sağlanan desteğin mutluluk verici olduğu belirtilerek, kardeş Arnavut halkıyla her vesilede bir araya gelmenin taşıdığı öneme dikkat çekildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.